افغانستان

کرزی و عبدالله انفجار در مسجد نبوی در فیض‌آباد را محکوم کردند

حامد کرزی، رئیس‌جمهور سابق و عبدالله عبدالله، رئیس پیشین شورای عالی مصالحه افغانستان حمله انفجاری در مراسم فاتحه یک مقام طالبان در بدخشان را محکوم کردند. آقای کرزی این حمله را «تروریستی» خوانده و آقای عبدالله گفته «حمله به مساجد و اماکن مذهبی اقدامی مغایر با احکام اسلام» است.

رئیس‌جمهور سابق افغانستان در توییتی نوشت که این حمله «خلاف تمام ارزش‌های انسانی» است.

در همین حال، رئیس پیشین مجلس سنای افغانستان نیز این انفجار را محکوم کرده است. فضل‌هادی مسلمیار در توییتی این حمله را مصداق «افراطیت، وحشت و جنایت نابخشودنی» خوانده است. او تصریح کرد که این حملات «خلاف اسلام و انسانیت و غیر قابل توجیه است.»

انفجار در مسجد نبوی در بدخشان، روز پنجشنبه (۱۸ جوزا) هنگامی رخ داد که مراسم فاتحه نثاراحمد احمدی، معاون پیشین والی طالبان در بدخشان جریان داشت. این مقام طالبان دو روز پیش (۱۶ جوزا) در حمله‌‌ای دیگر با «موتر بمب‌گذاری شده» در مرکز بدخشان کشته شد.

در انفجار روز پنجشنبه در مسجدی نبوی در فیض‌آباد، صفی‌الله صمیم، فرمانده پیشین پولیس طالبان در بغلان کشته شد.

منابع گفتند که تعداد کشته‌شدگان و زخمیان در این حمله بیشتر است، اما طالبان تاکنون جزئیات ارایه نکرده است.

این دومین حمله خونین در سه روز گذشته در بدخشان است.

حمله روز سه‌شنبه را گروه که در آن معاون پیشین والی طالبان کشته شد، داعش به عهده گرفت.

تاکنون گروهی مسئولیت انفجار در مسجد نبوی در فیض‌آباد بدخشان را به عهده نگرفته است.

 

شاهد

خبرگزاری #شاهد با دریافت جواز شماره ۴۶۳ وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان در کنار دیگر رسانه های کشور با درک شرایط کنونی افغانستان، مصمم است پرچم #بیطرفی را بر دوش داشته باشد. ما بر این باور هستیم که #آگاهی از شرایط می‌تواند #آزادی را به دنبال داشته باشد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا