افغانستان

پولیس کشور پیرو ۲۳ مهاجر افغان را از چنگ قاچاقبران انسان نجات داد

مقامات کشور پیرو روز «یکشنبه ۱۸ سرطان» گفتند که آنان ۲۳ شهروند افغان را از چنگ قاچاقبران انسان در نزدیکی مرز برازیل نجات دادند.

دادگاه عالی پیرو گفته است که این شهروندان افغانستان از طریق پرداخت پول به قاچاقبران انسان تلاش می‌کردند خود را به اکوادور برسانند و آنجا به سمت سرحدات شمالی آن کشور حرکت کنند.

اما بر اساس اعلامیه دادگاه عالی پیرو، این افغان‌ها فریب داده شدند و در عوض در خانه‌ای پر ازدحام واقع در روستای ایناپری‌که در نزدیکی مرز پیرو و برازیل موقعیت دارد،‌ بدون غذا به سر می‌بردند.

بر اساس این اعلامیه، در میان این قربانیان ”چهار کودک به شمول یک کودک دو ماهه” شامل می‌باشد.

اما دادگاه عالی پیرو مشخص نکرده است که این شهروندان افغانستان چه مقدار پول برای قاچاقبران انسان پرداخت کرده بودند.

در اعلامیه آمده است که این افغان‌ها معتقد بودند که آنان به یک منطقهٔ شهری انتقال داده می‌شوند و سپس به لیما، پایتخت پیرو، منتقل خواهند شد و سپس از آنجا به اکوادور خواهند رفت.

اما در این اعلامیه مشخص نشده است که مقصد نهایی این افغان‌ها کدام کشور بوده است.

پس از تسلط مجدد طالبان بر افغانستان در آگست ۲۰۲۱، صد‌ها هزار افغان به شمول نیروهای امنیتی حکومت پیشین کشور شان را ترک کردند.

در کم و بیش یکسال گذشته،‌ صدها شهروند افغان با دریافت ویزۀ بشردوستانه به برازیل رفته و از آنجا تلاش کرده اند خود را به امریکای شمالی برسانند.

بر اساس گزارش‌ها،‌ شماری از این افغان‌ها با عبور از ۱۱ کشور امریکای لاتین و متقبل شدن خطرات اختطاف، دزدی و حملات مسلحانه در مسیر راه، وارد امریکا شده اند و اکنون با آیندهٔ نامعلومی وضعیت پناهندگی روبر اند.

شاهد

خبرگزاری #شاهد با دریافت جواز شماره ۴۶۳ وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان در کنار دیگر رسانه های کشور با درک شرایط کنونی افغانستان، مصمم است پرچم #بیطرفی را بر دوش داشته باشد. ما بر این باور هستیم که #آگاهی از شرایط می‌تواند #آزادی را به دنبال داشته باشد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا