افغانستان

عضو پارلمان بریتانیا قضاوتش در مورد طالبان را نادرست خواند

توبیاس ایلوود، رییس کمیته امور دفاعی پارلمان بریتانیا که خواستار تعامل کشورش با طالبان شده و گفته بود که سفارت بریتانیا در افغانستان باید بازگشایی شود، به تازه‌گی گفته است که قضاوتش در مورد وضعیت افغانستان «نادرست» بوده است.

او روز چهارشنبه، ۱۹ جولای، ویدیویی را که در آن از دستاوردهای رژیم طالبان ستایش کرده بود، نیز از صفحه توییترش حذف کرد.

ایلوود در مصاحبه‌ای با تاک تی‌وی بریتانیا در پاسخ به پرسشی گفت: «نمی‌دانم چند بار باید تکرار کنم که من اشتباه کردم.»

این عضو پارلمان بریتانیا در جریان همین مصاحبه تعهد کرد که ویدیویش را که در مورد افغانستان نشر کرده بود، از صفحهٔ تویترش حذف خواهد و چنین نیز کرده است.

این در حالی است که توبایس الوود به‌تازه‌گی با نشر یادداشتی در روزنامه بریتانیایی «تلگراف»  خواستار تعامل کشورهای غربی، به‌ویژه بریتانیا، با طالبان شده است.

او همچنان با نشر ویدیویی در صفحه تویترش از بهبود امنیت، سیر و سفر آزادانه و محو فساد گسترده و مواد مخدر به‌عنوان پیشرفت‌ها در افغانستان زیر سلطه طالبان یاد کرده بود.

این اظهارات الوود، سبب نارضایتی اعضای کمیته دفاعی مجلس عوام بریتانیا شده و آنان تهدید کردند که الوود را از ریاست کمیته دفاعی برکنار می‌کنند.

شاهد

خبرگزاری #شاهد با دریافت جواز شماره ۴۶۳ وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان در کنار دیگر رسانه های کشور با درک شرایط کنونی افغانستان، مصمم است پرچم #بیطرفی را بر دوش داشته باشد. ما بر این باور هستیم که #آگاهی از شرایط می‌تواند #آزادی را به دنبال داشته باشد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا