جهان

تظاهرات در فرانسه، مادر بزرگ نوجوان کشته شده خواستار توقف خشونت‌ها از سوی معترضان شد

در ششمین شب ناآرامی‌ها در فرانسه، مادر بزرگ نوجوانی که به ضرب گلوله پولیس در حومه پاریس کشته شد، روز یکشنبه از معترضان در سراسر کشور خواست که خشونت و اغتشاش را متوقف کنند.

نادیه گفت: « پنجره‌ها را نشکنید، موترهای بس و مکتب‌ها را خراب نکنید.»

با ادامه اعتراضات در شهرهای مختلف فرانسه، وزیر داخله این کشور اعلام کرد که شب یکشنبه حدود ۴۵ هزار پولیس و نیروی ضد شورش به مناطق مختلف کشور اعزام شده اند.

به نقل از رسانه‌های فرانسوی، نادیه، مادر بزرگ ناهل، نوجوان ۱۷ ساله الجزایری الاصل گفت که شورشگران کشته شدن ناهل را دستاویزی برای ایجاد اغتشاش ساخته اند و از آنان خواست که از خشونت دست بردارند.

معترضان باور دارند که پولیس فرانسه، به ویژه در مناطق فقیرنشین حومه پاریس، با نوجوانان برخورد خشن و تبعیض آمیز دارد. برخی از این معترضان تصور می‌کنند که با خشونت و اغتشاش می‌توانند توجه عمومی را به خشونت پولیس فرانسه علیه جوانان مهاجرتبارها جلب کنند.

ویدیو نشان می‌دهد که پولیس فرانسه ناهل را در یک توقف ترافیکی به ضرب گلوله کشت و بعد به رسانه‌ها گفت که ناهل با موتر به سوی آنها حمله کرد.

در حال حاضر، حامیان پولیسی که ناهل را کشت، ۷۳۱ هزار دالر برای مخارج حقوقی او جمع کرده اند.

 

 

 

 

شاهد

خبرگزاری #شاهد با دریافت جواز شماره ۴۶۳ وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان در کنار دیگر رسانه های کشور با درک شرایط کنونی افغانستان، مصمم است پرچم #بیطرفی را بر دوش داشته باشد. ما بر این باور هستیم که #آگاهی از شرایط می‌تواند #آزادی را به دنبال داشته باشد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا