افغانستان

عفو بین‌الملل اخراج پناه‌جویان افغان از پاکستان را «نقض حقوق بشر» خواند

سازمان عفو بین‌الملل گفته که اخراج پناه‌جویان افغان از پاکستان «نقض حقوق بشر» آن‌ها است و نگرانی‌های جدی را در مورد امنیت، رفاه و دسترسی به خدمات اولیه ایجاد می‌کند.

این سازمان روز شنبه، ۶ عقرب، با نشر پیامی در برگه ایکس نوشته است که بیش از ۱.۴ میلیون پناه‌جوی افغان بدون مدرک در خطر اخراج قریب‌الوقوع از پاکستان هستند.

عفو بین‌الملل افزوده است: «این نقض حقوق بشر آن‌ها است و نگرانی‌های جدی را در مورد ایمنی، رفاه و دسترسی به خدمات اولیه ایجاد می‌کند.»

به‌ گفته این نهاد، پاکستان باید به‌صورت فوری تصمیم اخراج پناه‌جویان افغان را لغو کرده و به قوانین بین‌المللی حقوق بشر پابند باشند.

این در حالی است که بربنیاد گزارش‌ها، مقام‌های پاکستانی گفتند که بیش از ۲۴ هزار و ۱۸ مهاجر اهل افغانستان که به‌طور غیرقانونی در شهر راولپندی آن کشور زنده‌گی می‌کنند، قرار است در مکان‌های خاصی جمع‌آوری و سپس اخراج شوند.

ملاله یوسف‌زی، برنده جایزه نوبل، از حکومت پاکستان خواست تا به سیاست «عجولانه» اخراج مهاجران اهل افغانستان تجدید نظر کند.

شاهد

خبرگزاری #شاهد با دریافت جواز شماره ۴۶۳ وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان در کنار دیگر رسانه های کشور با درک شرایط کنونی افغانستان، مصمم است پرچم #بیطرفی را بر دوش داشته باشد. ما بر این باور هستیم که #آگاهی از شرایط می‌تواند #آزادی را به دنبال داشته باشد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا