جهان

بایدن: اشغال غزه توسط اسرائیل اشتباه بزرگ است

جو بایدن، رییس‌جمهور امریکا اشغال غزه توسط اسرائیل را «اشتباه بزرگ» خوانده است.

او در یک برنامه‌ی تلویزیونی در شبکه‌ی سی‌بی‌اس در پاسخ به این پرسش که آیا از اشغال غزه توسط اسرائیل حمایت می‌کند، گفت: «فکر می‌کنم این یک اشتباه بزرگ است. ببینید، آنچه در غزه اتفاق افتاد، به نظر من حماس است و عناصر افراطی حماس نماینده همه‌ی مردم فلسطین نیستند.  و من فکر می‌کنم که …این اشتباه است که …اسرائیل دوباره …غزه را اشغال کند.»

او افزوده که معتقد است گروه حماس باید از بین برود، اما باید یک مرجع فلسطینی و راهی برای تشکیل کشور فلسطین وجود داشته باشد.

«راه‌حل دو کشور»، سیاست ایالات متحده برای دهه‌ها بوده است؛ این‌که یک کشور مستقل در کنار اسرائیل برای فلسطینیان ساکن غزه و کرانه باختری ایجاد شود.

بایدن در پاسخ به پرسشی که آیا اسرائیل پس از این راه‌حل دو کشوری را دنبال خواهد کرد یا نه، گفت: «اکنون نه، اما من فکر می‌کنم اسرائیل می‌داند که بخش قابل توجهی از مردم فلسطین نظرات حماس و حزب‌الله را ندارند.»

مناقشه‌ی اسرائیل و فلسطین پس از حملات گروه حماس به اسرائیل وارد یک مرحله‌ی تازه شده است.

اسرائیل در تلافی حملات حماس که منجر به کشته‌‌شدن هزار و ۳۰۰ اسرائیلی شد، غزه را هدف بمباران قرار داده و بر این منطقه محاصره‌ی شدیدی اعمال کرده است.

به گزارش رویترز، مقام‌های غزه اعلام کردند که تا اکنون حداقل دو هزار و ۶۷۰ نفر در حملات اسرائیل کشته شده‌ که یک چهارم آنان کودک‌ و نزدیک به ۱۰ هزار نفر زخمی شده‌اند. طبق این گزارش، هزار نفر دیگر ناپدید شده و گمان می‌رود زیر آوار هستند.

شاهد

خبرگزاری #شاهد با دریافت جواز شماره ۴۶۳ وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان در کنار دیگر رسانه های کشور با درک شرایط کنونی افغانستان، مصمم است پرچم #بیطرفی را بر دوش داشته باشد. ما بر این باور هستیم که #آگاهی از شرایط می‌تواند #آزادی را به دنبال داشته باشد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا