افغانستان

یک هیات به رهبری رییس بانک مرکزی طالبان عازم بحرین شد

بانک مرکزی طالبان اعلام کرده که هیاتی به رهبری هدایت‌الله بدری، رییس این بانک برای اشتراک در نشست سالانه اداره محاسبه و تفتیش موسسه‌های مالی اسلامی (AAOIFI) و اجلاس بانک انکشاف اسلامی، عازم بحرین شده است.

بانک مرکزی طالبان روز سه‌شنبه، ۸ قوس، با نشر خبرنامه‌ای نوشته است که هدف این نشست، شریک کردن پیشرفت‌های نوین در عرصه بانک‌داری اسلامی از سوی کشورهای عضو، توسعه بانک‌داری اسلامی، تقویه روابط میان بانک‌های مرکزی و استفاده از تجارب کشورهای اسلامی در این زمینه می‌باشد.

طبق خبرنامه، در این نشست علاوه بر نماینده‌گان بانک‌های مرکزی، نماینده‌گان موسسه‌های مالی اسلامی و اعضای شریعه بورد بانک‌های اسلامی کشور های عضو نیز اشتراک دارند.

گفتنی است که پیش از این به تاریخ ۷ می سال روان میلادی، در نشست سالانه این نهاد تفاهم‌نامه همکاری میان بانک مرکزی طالبان و اداره محاسبه و تفتیش موسسه‌های مالی اسلامی، امضا شده بود.

بانک مرکزی طالبان افزوده که هدف این تفاهم‌نامه همکاری طرف‌ها در زمینه توسعه بانک‌داری اسلامی و تامین مالی موضوع‌های مرتبط، ظرفیت‌‌سازی، برنامه‌های آموزشی و آگاهی‌‌دهی است.

اداره محاسبه و تفتیش موسسه‌های مالی اسلامی به تاریخ ۲۶  فبروری سال ۱۹۹۱ در بحرین به هدف قرارداد همکاری میان موسسه‌های مالی اسلامی تاسیس شد و در حال حاضر بیش از ۱۰۰ عضو دارد.

شاهد

خبرگزاری #شاهد با دریافت جواز شماره ۴۶۳ وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان در کنار دیگر رسانه های کشور با درک شرایط کنونی افغانستان، مصمم است پرچم #بیطرفی را بر دوش داشته باشد. ما بر این باور هستیم که #آگاهی از شرایط می‌تواند #آزادی را به دنبال داشته باشد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا