افغانستان

بیش از یک تُن مواد مخدر در مرز افغانستان و ایران کشف شد.

مسئولین مرزی کشور ایران از کشف یک تُن و ۲۳۰ کیلوگرام مواد مخدر در گذرگاه ملیک، مرز میان آن کشور و افغانستان خبر داده‌اند.

خبرگزاری ایرنا روز (دوشنبه، ۱۴ حوت) به نقل از فرماندهی مرزبانی ایران گزارش داده که موتر حامل این محموله‌ مواد مخدر هنگام عبور از پل ابریشم توقیف شده است.

احمدعلی گودرزی، فرمانده مرزبانی ایران گفته است: «مأموران مستقر در پاسگاه پل بین‌المللی ابریشم، حین کنترل موترهای ترانزیتی به یک موتر ترانزیت مشکوک شده و سریعاً آنرا مورد بررسی قرار دادند.»

به ‌گفته‌ او، این مقدار مواد مخدر نوع «چرس» از کابین موتر مورد نظر کشف و قاچاقچی نیز بازداشت شده است.

هرچند رسانه‌های ایرانی به مبدأ این موتر حامل مواد مخدر اشاره‌ای نکرده‌اند، اما در حال حاضر افغانستان مبدأ مواد مخدر در منطقه شناخته می‌شود.

چندی پیش، اکبر منتظر، دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر ولایت اردبیل ایران گفته بود که تولید مواد مخدر در افغانستان مبارزه با آن را سخت‌تر کرده است.

به گفته او، در شش ماه نخست سال روان بیش از یک هزار و ۵۰۰ کیلوگرم انواع مواد در این ولایت کشف‌وضبط شده است.

شاهد

خبرگزاری #شاهد با دریافت جواز شماره ۴۶۳ وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان در کنار دیگر رسانه های کشور با درک شرایط کنونی افغانستان، مصمم است پرچم #بیطرفی را بر دوش داشته باشد. ما بر این باور هستیم که #آگاهی از شرایط می‌تواند #آزادی را به دنبال داشته باشد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا