افغانستان

ذبیح الله‌ مجاهد: برخی جهت‌ها از نام داعش برای اهداف سیاسی خود استفاده می‌کنند

ذبیح‌الله مجاهد سخن‌گوی حکومت طالبان با رد ادعاها در باره فعالیت گروه داعش از افغانستان‌، می‌گوید که این ادعاها به هدف بزرگنمایی داعش انجام می‌شود.

آقای مجاهد می‌گوید که داعش در افغانستان در حالت فرار قرار دارد و توانایی سربازگیری را ندارد.

ذبیح‌الله مجاهد سخن‌گوی طالبان با رد ادعاها درباره فعالیت گروه داعش از افغانستان‌، می‌گوید که این ادعاها به هدف بزرگنمایی داعش انجام می‌شود.

سخن‌گوی امارت اسلامی در این باره گفت: «بعضی از جهت‌ها از نام داعش و عنوان داعش و بزرگنمایی داعش به‌خاطر اهداف سیاسی خود استفاده می‌کنند و بعضی از حلقه‌های استخباراتی شاید به بعضی کشورها و نهادهای رسانه‌ای معلومات نادرست را انتقال می‌دهند تا سوء تفاهم به وجود آید.»

پیش از این، روزنامه صبح چین در گزارشی ادعا کرده که شاخه خراسان داعش با استفاده از خاک افغانستان به عنوان پایگاه اصلی‌اش، بر اهدافی در روسیه، پاکستان، ایران و ترکیه حمله کرده است.

در این گزارش هم‌چنان آمده که حملات هراس‌افگنانه‌ی داعش که از طریق شاخه خراسان این گروه در سال جاری انجام شده، نشان‌دهنده تغییر در استراتیژی آنان است.

در بخشی از گزارش روزنامه چینی آمده است: «هسته‌های داعش با استفاده از افغانستان به عنوان پایگاه اصلی خود و ترکیه به عنوان مرکز لوجستیکی، با شاخه‌های مختلف ملی و منطقه‌ای به حملات مرگبار به چهار کشور در سال جاری همکاری نزدیک داشته‌اند.»

نجیب‌الرحمان شمال آگاه مسایل سیاسی به طلوع‌نیوز گفت: «در صورتی‌که گروه‌های هراس‌افگن مثل داعش و دیگر گروه‌ها در تلاش نفوذ خود در افغانستان باشند حکومت سرپرست افغانستان با توجه به توافق‌نامه دوحه یکی از وظایف شان مبارزه با گروه‌های هراس‌افگن است.»

ذکی‌الله محمدی استاد دانش‌گاه گفت: «تمویل‌کنندگان می‌خواهند که داعش جهانی شود و تمام جهان را توسط داعش بترسانند و به اهداف خود برسند.»

پیش از این نیز وزارت خارجه ایالات متحده امریکا بر تعهد امارت اسلامی در پیکار با هراس‌افگنی تاکید کرده بود.

شاهد

خبرگزاری #شاهد با دریافت جواز شماره ۴۶۳ وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان در کنار دیگر رسانه های کشور با درک شرایط کنونی افغانستان، مصمم است پرچم #بیطرفی را بر دوش داشته باشد. ما بر این باور هستیم که #آگاهی از شرایط می‌تواند #آزادی را به دنبال داشته باشد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا