افغانستان

طالبان: افغانستان پس از بیست سال جهاد از یک اشغال دیگر نیز آزاد شد.

طالبان به مناسبت ۸ ثور، سی‌ودومین سال‌روز پیروزی مجاهدین در برابر تجاوز نیروهای شوروی سابق، گفته‌اند که این گروه نظام اسلامی را به‌گونه کامل در افغانستان نافذ می‌کند.

طالبان روز شنبه، ۸ ثور، با نشر اعلامیه‌ای گفته‌اند که این گروه کودتای هفت ثور را نکوهش و هشت ثور را به عنوان روز آزادی افغانستان تجلیل می‌کند.

در اعلامیه آمده است: «افغانستان پس از بیست سال جهاد از یک اشغال دیگر نیز آزاد شد و نظام اسلامی برقرار گردید.»

 

گفتنی است که رژیم طالبان در افغانستان اجرای قوانین شریعت را بر‌اساس تفسیر خویش از دستورات اسلام آغاز و محدودیت‌های شدید بر شهروندان کشور، به‌ویژه در برابر زنان وضع کرده‌ است.

 

با این حال، کشورهای اسلامی نگران دیدگاه طالبان نسبت به اسلام‌اند؛ زیرا این دیدگاه بیشتر یک چالش سیاسی است تا راه‌حل سیاسی.

 

بسیاری از کشورها و نهاد‌های اسلامی از جمله سازمان همکاری‌های اسلامی، سیاست‌های طالبان در برابر زنان، محدود کردن حقوق کار و ممنوعیت آموزش آنان را محکوم کرده‌اند.

شاهد

خبرگزاری #شاهد با دریافت جواز شماره ۴۶۳ وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان در کنار دیگر رسانه های کشور با درک شرایط کنونی افغانستان، مصمم است پرچم #بیطرفی را بر دوش داشته باشد. ما بر این باور هستیم که #آگاهی از شرایط می‌تواند #آزادی را به دنبال داشته باشد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا