جهان

پاپ فرانسیس خواستار توقف «چرخۀ خشونت» در خاورمیانه شد

به گزارش خبرگزاری رویترز، در پی حملۀ پهپادی و موشکی ایران به اسرائیل، پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک‌های جهان، روز یکشنبه ۱۴ آوریل (۲۶ فروردین)، از ایران و اسرائیل خواست تا از اقداماتی که می‌تواند به «چرخۀ خشونت» دامن بزند و خطر فرو بردن بیشتر خاورمیانه به عمق درگیری را افزایش می‌دهد، اجتناب کنند.

رهبر ۸۷ سالۀ کاتولیک‌های جهان خطاب به جمعیت حاضر در میدان سنت پیتر (سن پیترو) در واتیکان، اظهار داشت که «با احساس نگرانی و درد اخبار حملات پهپادی و موشکی ایران به اسرائیل را دنبال کرده است».

پاپ فرانسیس تأکید کرد: «من از صمیم قلب خواستار توقف هر اقدامی هستم که می‌تواند چرخۀ خشونت را گسترش ‌دهد و خاورمیانه را وارد درگیری‌های نظامی حادتر کند».

رهبر کاتولیک‌های جهان در ادامه افزود: «هیچکس نباید موجودیت دیگران را تهدید کند؛ بلکه تمام ملت‌ها باید حامی صلح باشند و به اسرائیلی‌ها و فلسطینی‌ها کمک کنند تا در دو کشور کنار هم و در امنیت زندگی کنند؛ این خواستۀ مشروع و حق آنها است».

شاهد

خبرگزاری #شاهد با دریافت جواز شماره ۴۶۳ وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان در کنار دیگر رسانه های کشور با درک شرایط کنونی افغانستان، مصمم است پرچم #بیطرفی را بر دوش داشته باشد. ما بر این باور هستیم که #آگاهی از شرایط می‌تواند #آزادی را به دنبال داشته باشد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا