جهان

محمد مخبر، مسئولیت ریاست جمهوری ایران را بر عهده خواهد گرفت.

پس از تائید جان‌باختن ابراهیم رییسی، رییس‌جمهور ایران در سانحه‌ هوایی، طحان نظیف، سخن‌گوی شورای نگهبان این کشور اعلام کرد که «مطابق قانون اساسی «محمد مخبر» معاون اول ابراهیم رئیسی مسئولیت‌های رییس‌جمهور را بر عهده خواهد داشت».

سخن‌گوی شورای نگهبان ایران گفته است: «براساس قانون اساسی، در صورت موافقت رهبری، معاون اول رییس‌جمهور مسئولیت‌ها و اختیارات رییس‌جمهور را برعهده خواهد داشت.»

به‌گفته‌ی او، شورایی متشکل از رییس قوه قضائیه، رییس مجلس و معاون اول رییس‌جمهور موظف هستند ترتیبی را اتخاذ کنند تا حداکثر ظرف مدت ۵۰ روز رییس‌جمهور جدید انتخاب شود.

رییس‌جمهور ایران و همراهانش دیروز (یک‌شنبه، ۳۰ ثور) در پی سقوط بالگرد حامل شان در آذربایجان شرقی جان باخته‌اند.

خبر سانحه دیروز گزارش شده بود و صبح امروز لاشه‌ی بالگرد و سرنشینان آن پیدا شد.

حسین امیرعبداللیهان، وزیر امور خارجه‌ی ایران، آل هاشم، نماینده‌ی خامنه‌ای و امام‌جمعه‌ی تبریز، مالک رحمتی، استاندار آذربایجان شرقی، سید مهدی موسوی و فرمانده یگان حفاظت رییس‌جمهور از همراهان رییسی در سانحه بودند.

تمام سرنشینان این چرخبال جان باخته‌اند. دلیل این سانحه تا اکنون روشن نیست.

شاهد

خبرگزاری #شاهد با دریافت جواز شماره ۴۶۳ وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان در کنار دیگر رسانه های کشور با درک شرایط کنونی افغانستان، مصمم است پرچم #بیطرفی را بر دوش داشته باشد. ما بر این باور هستیم که #آگاهی از شرایط می‌تواند #آزادی را به دنبال داشته باشد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا