افغانستان

مولانا فضل‌الرحمان: ۳۰ هزار نوجوان مسلح پاکستانی در افغانستان به نفع طالبان جنگیدند

مولانا فضل‌الرحمان، رهبر جمعیت علمای اسلامی پاکستان می‌گوید ۳۰ هزار نوجوان مسلح پاکستانی برای حمایت از طالبان، به جنگ افغانستان رفته بودند.

آقای فضل‌الرحمان گفت اکنون نوجوانانی که به افغانستان رفته بودند، با قوت بیشتر به پاکستان برمی‌گردند.

رهبر جمعیت اسلامی پاکستان روز یکشنبه، ۱۶ ثور، در یک سخنرانی در میان هواداران این حزب در کراچی ادعای رئیس ستاد ارتش این کشور درباره انسداد مرز با افغانستان را به چالش کشید.

مولانا فضل‌الرحمان گفت جنرال قمر جاوید باجوا به او گفته است که با مصرف میلیاردها روپیه در مرز با افغانستان سیم خاردار نصب کرده است. او به نقل از آقای باجوا گفت نه کسی می‌تواند به افغانستان برود و نه کسی می‌تواند برگردد.

او در ادامه پرسید اگر مرز مسدود شده ۲۰ تا ۳۰ هزار نوجوان مسلح پاکستانی در جنگ طالبان با امریکایی‌ها چگونه شریک شدند.

این چهره روحانی پاکستانی گفت اکنون سیم خاردار کجاست و ارتش پاکستان میلیاردها روپیه را در کجا مصرف کرده زیرا به گفته او نوجوان‌هایی که به جنگ افغانستان رفته بودند، اکنون با قوت بیشتر به پاکستان برمی‌گردند.

 

مولانا فضل‌الرحمان با تاکید از ارتش پاکستان پرسید: «در حالیکه شما آن زمان در امتداد مرز ایستاده بودید، پس چگونه این تعداد زیادی از مردان مسلح از این مرز عبور کردند؟»

 

وی افزود اگرچه پاکستان ارتش قدرتمند و تجهیزات زیادی دارد، اما نمی‌توان به آن اعتماد کرد.

 

تاکنون رهبری ارتش پاکستان و طالبان به اظهارات مولانا فضل‌الرحمن واکنش نشان نداده‌اند.

شاهد

خبرگزاری #شاهد با دریافت جواز شماره ۴۶۳ وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان در کنار دیگر رسانه های کشور با درک شرایط کنونی افغانستان، مصمم است پرچم #بیطرفی را بر دوش داشته باشد. ما بر این باور هستیم که #آگاهی از شرایط می‌تواند #آزادی را به دنبال داشته باشد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا