معلومات

چهارمین نشست ویانا، در اتریش آغاز شد.

چهارمین دور نشست ویانا با حضور جریان‌های سیاسی، نظامی ضد‌طالبان و فعالان مدنی و حقوق بشری در اتریش آغاز شد.

این نشست سه‌روزه لحظات پیش امروز (دوشنبه، ۴ سرطان)، در شهر ویانا، پایتخت اتریش، آغاز شده است.

طبق اطلاعات، در جلسه روز نخست این نشست، ضمن گفت‌وگوهای مقدماتی، موضوعاتی چون چشم‌انداز سیاسی افغانستان، روابط بین‌الملل و پیامدهای منطقه‌ای و همچنان نقشه راه اقتصادی برای آینده کشور محور بحث قرار خواهد گرفت.

احمد مسعود، رهبر جبهه مقاومت ملی افغانستان، رنگین دادفر سپنتا، وزیر خارجه سابق افغانستان و یونس قانونی، از اعضای بنیانگذار شورای مقاومت ملی برای نجات افغانستان و ده‌ها تن دیگر در این نشست حضور دارند.

در این نشست، مقام‌های جریان‌های ضدطالبان از جمله شورای مقاومت ملی، جبهه آزادی افغانستان، جبهه مقاومت ملی، حزب جنبش اسلامی، حزب جمعیت اسلامی، حزب وحدت اسلامی درباره دستور کار مشخص در مورد آینده افغانستان رأی‌زنی خواهند کرد.

این نشست در حالی برگزار شده که قرار است تا پایان همین ماه میلادی، نشست سوم دوحه با حضور طالبان در قطر برگزار شود.

اشتراک کننده‌گان نشست ویانا پیش از این، حضور طالبان در نشست آتی دوحه و عدم حضور طرف‌های مختلف افغانستان از جمله زنان در آن را محکوم کرده بودند.

شاهد

خبرگزاری #شاهد با دریافت جواز شماره ۴۶۳ وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان در کنار دیگر رسانه های کشور با درک شرایط کنونی افغانستان، مصمم است پرچم #بیطرفی را بر دوش داشته باشد. ما بر این باور هستیم که #آگاهی از شرایط می‌تواند #آزادی را به دنبال داشته باشد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا