جهان

۵۰ جنگنده اف-۱۵ در اختیار اسرائیل قرار می‌گیرد

نشریه واشنگتن پست آمریکا روز (دوشنبه ۲۸ جوزا) به نقل از منابع خود گزارش داده است که دو نماینده مهم دموکرات در کنگره این کشور سرانجام با فروش عمده تسلیحات به اسرائیل که شامل ۵۰ جت جنگنده اف-۱۵ به ارزش بیش از ۱۸ میلیارد دلار است، موافقت کرده‌اند.

به گزارش این نشریه گرگوری میکس نماینده مجلس نمایندگان و بن کاردین نماینده سنا که با مخالفت خود این طرح را برای ماه‌ها متوقف کرده بودند، تحت فشار شدید دولت بایدن قرارداد فروش تسلیحات را امضا کرده‌اند.

اریک هریس، مدیر ارتباطات کمیته روابط خارجی سنا، در این باره گفت: «مواضع آقای کاردین از طریق رایزنی‌های مداوم ما با دولت (بایدن) مورد بررسی قرار گرفت و به همین دلیل او مناسب دانست که اجازه دهد این پرونده پیش برود.»

گرگوری میکس و بن کاردین دو تن از چهار قانونگذار کنگره بودند که می‌توانستند فروش نظامی خارجی را وتو کنند.

دو جمهوری‌خواه ارشد این کمیته یعنی سناتور جیمز ریش از آیداهو و مایکل مک‌کال از تگزاس ماه‌ها پیش قرارداد فروش جنگنده‌های اف-۱۵ و بسته مهمات را امضا کرده بودند.

 

آقای میکس نیز به واشنگتن پست گفت که او در تماس نزدیک با کاخ سفید بوده و از آنها خواسته تا به اسرائیل در مورد تلاش‌های بشردوستانه و تلفات غیرنظامیان فشار بیاورند.

شاهد

خبرگزاری #شاهد با دریافت جواز شماره ۴۶۳ وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان در کنار دیگر رسانه های کشور با درک شرایط کنونی افغانستان، مصمم است پرچم #بیطرفی را بر دوش داشته باشد. ما بر این باور هستیم که #آگاهی از شرایط می‌تواند #آزادی را به دنبال داشته باشد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا