افغانستان

طالبان دست‌فروشی ارز در داخل «سرای شهزاده» را ممنوع کردند

کمیته‌ مشترک طالبان و اتحادیه‌ صرافان و خدمات پولی سرای شهزاده، فعالیت «بولی» یا دست‌فروشی ارزهای خارجی را در داخل این بازار خریدوفروش ارز ممنوع کردند.

در اطلاعیه‌ این کمیته آمده است که این دست‌فروشی ارز در داخل سرای شهزاده از فردا (دوشنبه، ۱۸ سرطان) ممنوع است.

این اطلاعیه را نمایندگان بانک مرکزی، وزارت داخله و ریاست عمومی استخبارات طالبان و ریاست اتحادیه صرافان و خدمات پولی سرای شهزاده امضا کرده‌اند.

به‌گفته‌ منابع، «بولی» معمولا در پشت بام سرای شهزاده انجام می‌شود و صدها نفر از این طریق امرار معاش می‌کنند و با این تصمیم، کار و منبع درآمدشان را از دست می‌دهند.

منابع می‌گویند که طالبان به‌دلیل نگرانی از کاهش نرخ افغانی در برابر دالر، بولی را ممنوع کرده‌اند.

دو سال پیش بانک مرکزی طالبان با نشر اعلامیه‌‌ای، فعالیت «بولی» را در سراسر کشور منع کرده بود، اما منبع می‌گوید که پس از تسلط طالبان این فعالیت محدود شده بود.

 

علاوه بر سرای شهزاده، در بخش‌های دیگر شهر کابل نیز دست‌فروشان ارز فعالیت می‌کنند، اما هنوز روشن نیست که طالبان فعالیت آنان را نیز ممنوع کرده‌اند یا خیر.

شاهد

خبرگزاری #شاهد با دریافت جواز شماره ۴۶۳ وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان در کنار دیگر رسانه های کشور با درک شرایط کنونی افغانستان، مصمم است پرچم #بیطرفی را بر دوش داشته باشد. ما بر این باور هستیم که #آگاهی از شرایط می‌تواند #آزادی را به دنبال داشته باشد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا