افغانستان

نخست وزیر پاکستان: خواستار تعامل معنادار با طالبان شد

شهباز شریف، نخست‌وزیر پاکستان در بیست‌چهارمین نشست سران سازمان همکاری شانگهای، ضمن نگرانی از خطر تروریسم در افغانستان، خواستار تعامل معنادار جامعه جهانی با طالبان شد.

شهباز روز پنج‌شنبه، ۴ جولای، در بیست‌چهارمین نشست سازمان همکاری شانگهای در آستانه، پایتخت قزاقستان خطر تروریسم در افغانستان را نگرانی جدی برای کشورهای عضو سازمان شانگهای عنوان کرده است.

نخست‌وزیر پاکستان افزوده که طالبان باید اقدام‌های جدی را روی دست گیرند تا اطمینان حاصل شود که خاک افغانستان علیه کشورهای دیگر به منظور حملات تروریستی استفاده نمی‌شود.

شهباز در بخشی از سخنان خود تاکید کرده است: «کشتن مردم بی‌گناه یا استفاده از ابله تروریسم برای امتیازدهی سیاسی هیچ توجیهی ندارد.»

از سوی دیگر، شریف خاطرنشان کرده که برای دستیابی به ثبات در افغانستان، جامعه جهانی باید با طالبان وارد تعامل معنادار شود.

نخست‌وزیر پاکستان در حالی این سخنان را مطرح کرده که مقام‌های نظامی این کشور بارها طالبان افغان را متهم به حمایت طالبان پاکستانی کرده و مدعی شده‌اند که حملات تی‌تی‌پی از خاک افغانستان صورت می‌گیرد.

شاهد

خبرگزاری #شاهد با دریافت جواز شماره ۴۶۳ وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان در کنار دیگر رسانه های کشور با درک شرایط کنونی افغانستان، مصمم است پرچم #بیطرفی را بر دوش داشته باشد. ما بر این باور هستیم که #آگاهی از شرایط می‌تواند #آزادی را به دنبال داشته باشد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا