جهان

اوباما و بایدن در گردهمایی مجازی، ۱۱ میلیون دالر کمک مالی جمع‌آوری کردند.

باراک اوباما، رئیس جمهوری پیشین آمریکا روز سه شنبه با شرکت در یکی از گردهمایی های مجازی کارزار انتخاباتی جو بایدن، نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری پیش رو، به جمع آوری ۱۱ میلیون دالر کمک مالی برای کارزار او کمک کرد.

این اولین حضور مجازی باراک اوباما در کنار معاون خود در دوران ۸ ساله ریاست جمهوری بود. کمک های مالی دریافتی کارزار جو بایدن در جریان رقابت های مقدماتی نسبت به دیگر رقبایش کمتر بود و این امر نگرانی هایی را در میان هواداران وی پدید آورده بود. با این حال نامزد حزب دموکرات در ماه ثور برای اولین بار موفق شد بیشتر از دونالد ترامپ، رئیس جمهوری کنونی آمریکا کمک مالی جمع آوری کند.

میزان کمک مالی جمع آوری شده در جریان گردهمایی اینترنتی روز سه شنبه برای کارزار جو بایدن بی سابقه محسوب می شود. امری که نه تنها از محبوبیت باراک اوباما در میان هواداران حزب دموکرات حکایت دارد بلکه احتمالا منجر به حضور پررنگ تر او در جریان کارزار انتخاباتی طی ماه های آینده خواهد شد.

[در دوران ترامپ] افرادی مانند کیم جونگ اون یا رئیس جمهور شی جین پینگ با خود می‌گویند که دیگر هیچ فشاری بر ما وارد نمی‌شود، دیگر احتیاج نیست هیچ کاری برای مخالفانی که زندانی کرده‌ایم یا گروه‌های قومی که علیه‌شان تبعیض قائل می‌شویم انجام بدهیم.

باراک اوباما
رئیس‌جمهوری سابق آمریکا

رئیس جمهوری سابق ایالات متحده از زمان آغاز اعتراض ها به نژادپرستی و خشونت های پلیس پس از مرگ جورج فلوید در شهر مینیاپولیس به طور فعالانه تری نسبت به قبل به اظهارنظر در فضای عمومی روی آورده است. چهل و چهارمین رئیس جمهوری آمریکا که در سال ۲۰۱۷ جای خود را به دونالد ترامپ داد در جریان گردهمایی مجازی روز سه شنبه گفت: «من به هیچ کس بیشتر از جو بایدن، دوست نزدیکم برای التیام بخشیدن به زخم های این کشور و بازگرداندن آن به مسیر خود اطمینان ندارم.»

باراک اوباما همچنین دونالد ترامپ، دولت کنونی ایالات متحده، جمهوریخواهان و رسانه های محافظه کار را متهم کرد که به ارزش های بنیادی این کشور ضربه زده اند. او گفت: «[در دوران ترامپ] افرادی مانند کیم جونگ اون یا رئیس جمهور شی جین پینگ با خود می گویند که دیگر هیچ فشاری بر ما وارد نمی شود، دیگر احتیاج نیست هیچ کاری برای مخالفانی که زندانی کرده ایم یا گروهای قومی که علیه شان تبعیض قائل می شویم انجام بدهیم.»

شاهد

خبرگزاری #شاهد با دریافت جواز شماره ۴۶۳ وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان در کنار دیگر رسانه های کشور با درک شرایط کنونی افغانستان، مصمم است پرچم #بیطرفی را بر دوش داشته باشد. ما بر این باور هستیم که #آگاهی از شرایط می‌تواند #آزادی را به دنبال داشته باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا