افغانستان

انفجار ماین کنارجاده‌ای در بغلان؛ دو پولیس کشته و پنج پولیس دیگر زخمی شدند.

مسئولان محلی در ولایت بغلان تأیید می‌کنند که در نتیجه‌ی انفجار یک ماین کنارجاده‌ای در ولسوالی نهرین این ولایت، دو سرباز پولیس کشته شده‌اند.

فضل‌الدین مرادی، ولسوال نهرین میگوید که این رویداد حوالی ساعت ۸:۰۰ صبح امروز (جمعه، ۱۳ سرطان) در روستای «اره‌کش» این ولسوالی رخ داده است.

به گفته‌ی آقای مرادی، پنج نیروی دیگر پولیس به‌شمول قاری عبدالورث، فرمانده پولس ولسوالی نهرین در این رویداد زخمی شده‌اند.

او توضیح داد که این رویداد ناشی از برخورد موتر حامل فرمانده پولیس این ولسوالی با ماین جاسازی‌شده‌ی جنگ‌جویان گروه طالبان بوده است.

به گفته‌ی ولسوال نهرین، این انفجار زمانی رخ داد که این نیروها به فرماندهی قاری عبدالوارث برای برداشتن یک ایست بازرسی جنگ‌جویان طالبان به روستای اره‌کش می‌رفتند.

گروه طالبان تاکنون در این مورد چیزی نگفته است.

ولایت بغلان در شمال‌شرق کشور از ولایت‌های ناامن است که جنگ‌جویان گروه طالبان در بخش‌هایی از این ولایت از جمله ولسوالی نهرین حضور و فعالیت گسترده دارند.

شاهد

خبرگزاری #شاهد با دریافت جواز شماره ۴۶۳ وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان در کنار دیگر رسانه های کشور با درک شرایط کنونی افغانستان، مصمم است پرچم #بیطرفی را بر دوش داشته باشد. ما بر این باور هستیم که #آگاهی از شرایط می‌تواند #آزادی را به دنبال داشته باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا