افغانستان

بریتانیا از طالبان خواست تا خشونت‌ها را کاهش دهند.

سفارت بریتانیا در کابل با نشر اعلامیه‌ای نسبت به افزایش سطح خشونت‌ها در افغانستان «شدیداً» ابراز نگرانی کرده است.

اعلامیه سفارت بریتانیا روز یک‌شنبه، پانزدهم سرطان نشر شد. در این اعلامیه آمده است: «در حالی که ما به سوی مذاکرات مهم پیش می‌رویم، از طالبان می‌خواهیم تا به خواسته‌های واضح مردم افغانستان گوش فرا دهند، نشان دهند که نسبت به صلح جدی هستند و خشونت‌ها را کاهش دهند.»

سفارت بریتانیا تأکید کرده است که حملات دوام‌دار به جای ایجاد اعتماد به نفس برای رسیدن به صلح، باعث ایجاد شرایطی می‌شود که ناامنی را بیش‌تر گسترش می‌دهد.

در اعلامیه آمده است که به دنبال تعهدات برای کاهش خشونت در آستانه مذاکرات بین‌الافغانی، حملات در سراسر افغانستان به ویژه از سوی طالبان شدت یافته است.

سفارت بریتانیا از طرف‌های جنگ خواسته است که به خواست سازمان ملل متحد توجه کنند و خشونت‌ها را کاهش دهند.

در اعلامیه این سفارت آمده است که هدف قرار دادن عمدی اعضای جامعه مدنی، شخصیت‌های مذهبی و کارکنان مراقبت‌های صحی غیرقابل قبول و بریتانیا از آن نگران است.

سفارت بریتانیا در کابل خواهان تحقیق درباره «رویدادهای خشونت‌آمیز»ی شده است که از غیرنظامیان قربانی گرفته است. این سفارت هم‌چنان خواهان محاکمه‌ی عاملان حملات عمدی علیه غیرنظامیان شده است.

در اعلامیه سفارت بریتانیا از روی‌کرد دولت در قبال صلح استقبال شده و این سفارت آن را «روی‌کرد متحدانه» توصیف کرده است.

در ضمن سفارت بریتانیا از دولت خواسته است به صورت فراگیر عمل کند تا از همه مردم افغانستان در مذاکرات نماینده‌گی شود.

در اعلامیه سفارت بریتانیا آمده است که از تعهد دولت برای حمایت از حقوق و آزادی‌هایی که در ۱۹ سال اخیر، به مشکل به دست آمده است، حمایت می‌کند.

سفارت بریتانیا گفته است که افغان‌ها آرزوی قوی خودشان را برای دفاع و پشتی‌بانی از این آزادی‌ها بیان کرده‌اند که به مشکل بدان دست یافته‌اند.

در پایان اعلامیه سفارت بریتانیا تأکید شده است که در صورت تأمین صلح پایدار، طالبان باید به این خواست‌ها توجه کنند و برای مصالحه و سازش آماده باشند.

شاهد

خبرگزاری #شاهد با دریافت جواز شماره ۴۶۳ وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان در کنار دیگر رسانه های کشور با درک شرایط کنونی افغانستان، مصمم است پرچم #بیطرفی را بر دوش داشته باشد. ما بر این باور هستیم که #آگاهی از شرایط می‌تواند #آزادی را به دنبال داشته باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا