افغانستان

در تیراندازی طالبان بر مسجدی در فاریاب ۳ نمازگزار جان دادند.

پولیس فاریاب می‌‌گوید در تیراندازی افراد وابسته به طالبان بر نمازگزاران در شهر میمنه، مرکز این ولایت، سه نمازگزار کشته شده و سه نمازگزار دیگر زخم برداشته‌اند.

کریم یورش، سخنگوی پولیس فاریاب، روز چهارشنبه، ۲۴ سرطان، میگوید که این رویداد شام روز گذشته در مسجدی در روستای بی‌بی آیینه از مربوطات مرکز میمنه رخ داده است. روستای بی‌بی آیینه مربوط ناحیه هفتم شهرداری و حوزه دوم امنیتی شهر میمنه است.

سخنگوی پولیس فاریاب افزود که همه قربانیان این رویداد غیرنظامیان بودند و یک فرمانده پیشین محلی به نام ستار قوماندان نیز در این تیراندازی کشته شده‌ است.

کریم یورش گفت که مهاجمان پس از تیراندازی بر نمازگزاران پا به فرار نهاده‌اند و نیروهای پولیس از پاسگاهی با فاصله حدود یک کیلومتر بر مهاجمان هنگام فرار شلیک کرده که در نتیجه آن دو نفر از مهاجمان زخمی شده‌اند. با این هم، مهاجمان موفق به فرار شده‌اند.

او گفت که یکی از زخمیان، ملا نقیب از مسوولان استخباراتی طالبان در ولسوالی پشتون‌کوت فاریاب بوده است.

گروه طالبان تاکنون در این مورد چیزی نگفته است.

شاهد

خبرگزاری #شاهد با دریافت جواز شماره ۴۶۳ وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان در کنار دیگر رسانه های کشور با درک شرایط کنونی افغانستان، مصمم است پرچم #بیطرفی را بر دوش داشته باشد. ما بر این باور هستیم که #آگاهی از شرایط می‌تواند #آزادی را به دنبال داشته باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا