افغانستان

فرمانده پولیس ولسوالی ده‌یک غزنی در انفجار ماین کنار جاده‌ای کشته شد.

منابع محلی در ولایت غزنی می‌گویند که حبیب‌الله، فرمانده پولیس ولسوالی ده‌یک این ولایت در یک انفجار ماین کنار جاده‌ای کشته شده است.

واحدالله جمعه‌زاده، سخن‌گوی والی غزنی می‌گوید که حوالی ساعت ۴:۳۰ دقیقه‌ی صبح امروز «چهارشنبه، ۱۸ سرطان» جنگ‌جویان گروه طالبان بر چند پاسگاه امنیتی در ولسوالی ده‌یک حمله کردند.

آقای جمعه‌زاده همچنان گفت که فرمانده حبیب‌الله و تعدادی از نیروهای پولیس درحالی که برای مهار جنگ به ساحه‌ی درگیری روان بود، موتر حامل‌شان در مسیر راه با ماین کنار جاده‌ای برخورد کرده است.

به گفته‌ی او، در این رویداد خود فرمانده حبیب‌الله و دو افسر دیگر پولیس کشته شده‌اند. جمعه‌زاده تأکید کرد که در این رویداد به کسی دیگری آسیب نرسیده است.

سخن‌گوی والی غزنی گفت که ماین از سوی جنگ‌جویان گروه طالبان در کنار جاده جاسازی شده بود. آقای جمعه‌زاده همچنان گفت که در مورد تلفات جنگ‌جویان طالب در جریان درگیری صبح امروز معلوماتی در دست نیست.

گروه طالبان تا کنون در این باره چیزی نگفته است.

ولایت غزنی در جنوب کشور یکی از ولایات ناامن است که جنگ‌جویان گروه طالبان در شماری از ولسوالی‌های آن از جمله ده‌یک حضور و فعالیت تروریستی دارند.

 

خبرگزاری شاهد www.shahed.news

شاهد

خبرگزاری #شاهد با دریافت جواز شماره ۴۶۳ وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان در کنار دیگر رسانه های کشور با درک شرایط کنونی افغانستان، مصمم است پرچم #بیطرفی را بر دوش داشته باشد. ما بر این باور هستیم که #آگاهی از شرایط می‌تواند #آزادی را به دنبال داشته باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا