افغانستان

برای مهاجرین افغان در ایران، تذکره های الکترونیکی و پاسپورت های ماشین خوان صادر می‌شود.

اداره احصائیه ملی کشور از امضای تفاهم‌نامه توزیع تذکرهٔ الکترونیکی و پاسپورت ماشین‌خوان برای افغان‌های مقیم ایران خبر داده است.
بر اساس اعلامیه نشر شده این تفاهم نامه میان ادارۀ ملی احصائیه و معلومات، وزارت امور خارجه و وزارت امور مهاجرین وعودت کننده‌ها، به امضا رسیده است.
در اعلامیه این اداره آمده است با تطبیق پروسۀ ملی توزیع تذکرۀ الکترونیکی، افغان‌های مقیم در کشور ایران، در زمینۀ دسترسی به حقوق و امتیازات‌شان؛ سهولت‌های قابل توجه خواهند خواهند داشت. رفع مشکلات هویتی و قانونی، سبب خواهد شد تا همه شهروندان افغان مقیم ایران به آموزش و پرورش، خدمات صحی، بیمه، و زمینه‌های کار و اشتغال و سایر معاملات دسترسی قانونی داشته باشند.
آغاز روند توزیع تذکره الکترونیکی و پاسپورت ماشین‌خوان، یکی از تصامیمی بود که در جریان سفر هیأت بلندرتبهٔ دولت جمهوری اسلامی افغانستان که رهبری ادارۀ ملی احصائیه و معلومات نیز عضو آن بود، در اوایل ماه سرطان سال جاری، اتخاذ گردیده بود.

شاهد

خبرگزاری #شاهد با دریافت جواز شماره ۴۶۳ وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان در کنار دیگر رسانه های کشور با درک شرایط کنونی افغانستان، مصمم است پرچم #بیطرفی را بر دوش داشته باشد. ما بر این باور هستیم که #آگاهی از شرایط می‌تواند #آزادی را به دنبال داشته باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا