افغانستان

رئیس جمهور به طالبان: آتش‌بس را بپذیرید و مذاکرات مستقیم را فورا آغاز کنید.

رییس‌جمهور اشرف غنی از گروه طالبان خواست که آتش‌بس دایمی را بپذیرد و هرچه زودتر مذاکرات مستقیم با دولت افغانستان را آغاز کند.

آقای غنی امروز «پنج‌شنبه، ۳۰ اسد» در یک پیام ویدیویی به‌مناسب گرامی‌داشت از یک‌صدویکمین سال‌روز استقلال کشور گفت: «صلح یک امر الهی و آرزوی مردم و آرمان ملی ما است. رسیدن به آن را ما رسالت و مسئولیت خود می‌دانیم. به همین خاطر ما بارها از طالبان خواسته‌ایم که آتش‌دایمی را بپذیرند و فورا مذاکرات مستقیم با دولت افغانستان را آغاز کنند.»

او همچنان افزود که دولت افغانستان برای دست‌یابی به صلح «پایدار» و «باعزت» و آغاز مذاکرات هیأت دولت با گروه طالبان تمامی موانع و بهانه‌ها را برداشته است.

رییس‌جمهوری کشور تأکید کرد که برای برقراری صلح باعزت و پایدار تمامی شرایط آماده شده است.

این درحالی است که براساس گزارش تلویزیون ملی افغانستان، قرار بود روز یک‌شنبه هفته‌ی جاری (۲۶ اسد) مذاکرات بین‌الافغانی در دوحه آغاز شود.

اما طالبان می‌گویند که تکمیل‌نشدن روند رهایی زندانیان این گروه سبب تأخیر در آغاز مذاکرات شده است. ارگ ریاست‌جمهوری افغانستان نیز گفته است که رهانشدن شماری از اسیران نیروهای دولتی از سوی طالبان، مانع صلح است.

شاهد

خبرگزاری #شاهد با دریافت جواز شماره ۴۶۳ وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان در کنار دیگر رسانه های کشور با درک شرایط کنونی افغانستان، مصمم است پرچم #بیطرفی را بر دوش داشته باشد. ما بر این باور هستیم که #آگاهی از شرایط می‌تواند #آزادی را به دنبال داشته باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا