افغانستان

قربانیان حملات راکتی در کابل به ۳ کشته و ۱۶ زخمی افزایش یافته است.

وزارت امور داخله‌ی کشور می‌گوید که شمار قربانیان حملات راکتی روز گذشته «سه‌شنبه، ۲۸ اسد ۱۳۹۹» در شهر کابل به ۳ کشته و ۱۶ زخمی افزایش یافته است.

طارق آرین، سخن‌گوی وزارت امور داخله امروز «چهارشنبه، ۲۹ اسد» گفته است که دو کارمند دولتی نیز در جمع کشته‌شدگان این حملات راکتی شاملند.

آقای آرین همچنان افزوده است که چهار کودک و یک زن در میان زخمیان این حملات اند.

به گفته‌ی او، ۱۴ فیر مرمی راکت حوالی ساعت ۹:۳۰ صبح دیروز از دو عراده موتر تیزرفتار از مربوطات حوزه‌های شانزدهم و هفدهم امنیتی در استقامت حوزه‌های اول، دوم، نهم، دهم و شانزدهم امنیتی شلیک شده است.

سخن‌گوی وزارت امور داخله گفته است که بیشتر این راکت‌ها بر  خانه‌های مسکونی اصابت کرده است.

آرین تأکید کرده است که موضوع تحت بررسی نهادهای امنیتی و کشفی قرار دارد.

تاکنون شخص و یا گروهی مسئولیت این حملات راکتی را به‌عهده نگرفته است، اما وزارت داخله طالبان را مسئول این حملات راکتی گفته است.

مرمی‌های راکت بر بخش‌های از شهر کابل روز گذشته درحالی اصابت کرد که مراسم گرامی‌داشت از یک‌صدویکمین سال‌روز استقلال کشور در مقر وزارت دفاع در حال برگزاری بود.

شاهد

خبرگزاری #شاهد با دریافت جواز شماره ۴۶۳ وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان در کنار دیگر رسانه های کشور با درک شرایط کنونی افغانستان، مصمم است پرچم #بیطرفی را بر دوش داشته باشد. ما بر این باور هستیم که #آگاهی از شرایط می‌تواند #آزادی را به دنبال داشته باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا