افغانستان

اشرف غنی: شفاخانه‌ها باید به تصدی و شرکت‌های دولتی تبدیل شوند.

محمداشرف غنی، رییس جمهور کشور، می‌گوید که شفاخانه‌های کشور نیاز به اصلاحات دارند و باید به تصدی و شرکت‌های دولتی تبدیل شوند.

در اعلامیه‌ای که شام دیروز از سوی ارگ ریاست جمهوری به نشر رسیده، آمده است که رییس جمهور در دیدار با اعضای کمیسیون‌های صحت و تربیت بدنی مجلس نماینده‌گان، گفته است که نظام صحی در افغانستان به «تغییرات بنیادی» نیاز دارد.

آقای غنی تصریح کرده است که باید بالای پروگرام‌ صحت‌مندی تجدید نظر اساسی شود و تعریف خدمات باید واضح باشد.

او در این دیدار با اعضای کمیسیون‌های تربیت بدنی و صحت مجلس نماینده‌گان گفته است، برای این‌که شفاخانه‌ها اصلاح شوند، نیاز است که به تصدی و شرکت‌های دولتی تبدیل گردند.

علاوه بر این، رییس جمهور کشور از آماده‌گی‌ها برای موج دوم ویروس کرونا نیز خبر داده و گفته است که برای مقابله با موج دوم این ویروس و آلوده‌گی‌های محیط زیست، آماده‌‌گی دارد.

از سوی دیگر وی به کمیسیون تربیت بدنی و صحت مجلس نماینده‌گان وعده داده است که در هر ولایت یک جمنازیوم ورزشی می‌سازد. افزون بر این، رییس جمهور کشور تصریح کرده است که هر ولسوالی باید یک پارک داشته باشد.

رییس جمهور در حالی از اصلاح نظام صحی در افغانستان سخن می‌زند که شهروندان کشور بارها از نبود خدمات موثر در شفاخانه‌ها شکایت داشته‌اند.

شاهد

خبرگزاری #شاهد با دریافت جواز شماره ۴۶۳ وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان در کنار دیگر رسانه های کشور با درک شرایط کنونی افغانستان، مصمم است پرچم #بیطرفی را بر دوش داشته باشد. ما بر این باور هستیم که #آگاهی از شرایط می‌تواند #آزادی را به دنبال داشته باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا