افغانستان

خلیل‌زاد: طرف‌های جنگ باید خشونت‌ها را به صورت قابل ملاحظه کاهش دهند.

نماینده ویژه وزارت امور خارجه امریکا در امور صلح افغانستان خواستار کاهش قابل ملاحظه‌ی خشونت‌ها از سوی طرف‌های جنگ در کشور شده است.

زلمی خلیل‌زاد، نماینده ویژه امریکا در امور صلح افغانستان در رشته توییت‌هایی نوشته است که در روزهای پسین خشونت‌ها در کشور به گونه‌ی واضح افزایش یافته است.

او بامداد روز «دوشنبه، ۳۱ سنبله»، در این رشته توییت نوشته است که تشدید خشونت‌ها تأسف‌آور است؛ زیرا شمار زیادی از افغان‌ها به شمول غیرنظامیان در نتیجه آن کشته می‌شوند.

نماینده ویژه امریکا در امور صلح افغانستان در ادامه تأکید کرده است که با توجه به شروع مذکرات صلح، ضروری است که تمام جناح‌ها خشونت‌ها را به صورت قابل ملاحظه کاهش دهند.

این در خواست در حالی از سوی نماینده ویژه وزارت خارجه امریکا مطرح شده است که به موازات جریان مذاکرات صلح بین هیأت دولت و طالبان، جنگ نیز به گفته خلیل‌زاد، به صورت واضح شدت گرفته است.

شاهد

خبرگزاری #شاهد با دریافت جواز شماره ۴۶۳ وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان در کنار دیگر رسانه های کشور با درک شرایط کنونی افغانستان، مصمم است پرچم #بیطرفی را بر دوش داشته باشد. ما بر این باور هستیم که #آگاهی از شرایط می‌تواند #آزادی را به دنبال داشته باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا