افغانستان

سرور دانش از وجود «تبعیض» و «بی‌عدالتی» در ادارات دولتی انتقاد کرد.

سرور دانش، معاون دوم ریاست جمهوری، از موجودیت تبعیض و بی‌عدالتی در ادارات دولتی به شدت انتقاد کرده است.

طبق اعلام دفتر مطبوعاتی معاون دوم، سرور دانش در مراسم معرفی نامزدوزیران جدید گفته است که تبعیض و نابرابری «بزرگ‌ترین خطر برای وحدت ملی» است.

معاون دوم ریاست جمهوری تأکید کرد‌ه که مردم افغانستان در روابط بین خود مشکل ندارند، گاهی اما ریشه برخی از بی‌عدالتی‌ها و تبعیض‌ها را باید در ادارات دولتی جست‌وجو کرد.

سرور دانش گفته است: «در برخی از ادارات ما به طور علنی در استخدام‌ها شایسته‌گی در نظر گرفته نمی‌شود و در ارایه خدمات و پروژه‌ها نیز عدالت اجتماعی و انکشاف متوازن نادیده انگاشته می‌شود».

دانش گفته است که تبعیض‌های ناروای قومی، سمتی، زبانی، سیاسی و جنسیتی، بزرگ‌ترین خطر برای وحدت ملی کشور است.

معاون دوم ریاست جمهوری خاطرنشان کرده است: «ما بعد از این مجبوریم که در مقابل این نوع تبعیض‌ها و بی‌عدالتی‌ها بدون هیچ ملاحظه‌ای صدای خود را بلند کنیم».

دانش افزوده است که نقض قانون و بی‌عدالتی توسط یک اداره یا وزارت صورت می‌گیرد، اما تمام سوال‌ها متوجه رهبری حکومت می‌شود که این سوء‌تفاهم باید از این پس برداشته شود.

سرورش دانش تأکید کرده است که با توجه به این مشکلات، در کابینه جدید حکومت باید از تبدیلی‌ها و استخدام‌های غیر‌قانونی، تعدیلات شتاب‌زده قوانین، تغییر ناموجه پالیسی‌ها و تبعیض و بی‌عدالتی‌ها جداً جلوگیری شود.

در مراسم معرفی نامزدوزیران تازه محمداشرف غنی، رییس جمهور و امرالله صالح، معاون اول ریاست جمهوری نیز حضور داشته و سخنرانی کرده‌اند.

شاهد

خبرگزاری #شاهد با دریافت جواز شماره ۴۶۳ وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان در کنار دیگر رسانه های کشور با درک شرایط کنونی افغانستان، مصمم است پرچم #بیطرفی را بر دوش داشته باشد. ما بر این باور هستیم که #آگاهی از شرایط می‌تواند #آزادی را به دنبال داشته باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا