افغانستانخبر برتر

طالبان: مذاکرات بین‌الافغانی روز «شنبه ۲۲ سنبله ۱۳۹۹» برگزار می‌شود.

در اعلامیه این گروه آمده که طالبان برای مشارکت در جلسه افتتاحیه مذاکرات‌بین الافغانی آماده‌اند و‌ این جلسه، شنبه دوازدهم ماه سپتمبر میلادی در قطر برگزار می‌شود.

طالبان اعلام کرده اند که تصمیم دارند «روند مذاکرات بین‌الافغانی را به شکل بهتر و در چارچوب ارزشهای اسلامی و منافع علیا کشور به هدف به میان آوردن صلح سرتاسری و یک نظام اسلامی واقعی» پیش ببرند. حکومت افغانستان نیز اعلام کرده که تمام آمادگی‌های لازم را برای صلح انجام داده و قرارست هیئت مذاکره‌کننده افغانستان فردا عازم دوحه شود. در خبرنامه ارگ آمده که داکتر عبدالله عبدالله رئیس شورای عالی مصالحه ملی، حنیف اتمر سرپرست وزارت امور خارجه، عبدالسلام رحیمی نماینده خاص رئیس جمهور در امور صلح و سید سعادت منصور نادری وزیر دولت در امور صلح به نمایندگی از دولت جمهوری اسلامی افغانستان، در مراسم گشایش مذاکرات بین‌الافغانی شرکت خواهند کرد.

شاهد

خبرگزاری #شاهد با دریافت جواز شماره ۴۶۳ وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان در کنار دیگر رسانه های کشور با درک شرایط کنونی افغانستان، مصمم است پرچم #بیطرفی را بر دوش داشته باشد. ما بر این باور هستیم که #آگاهی از شرایط می‌تواند #آزادی را به دنبال داشته باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا