افغانستانخبر برتر

نتایج کانکور ۱۳۹۹، در هفته اول ماه میزان اعلام می‌شود.

اداره ملی امتحانات کانکور اعلام کرده است که با گرفتن آخرین دور آزمون کانکور در کابل، این روند به پایان رسیده است. براساس اعلام این اداره، قرار است نتایج آزمون کانکور سال جاری در هفته اول ماه میزان اعلام شود.

در خبرنامه‌ی اداره ملی امتحانات کانکور‌ آمده است که آخرین دور آزمون کانکور،‌ روز جمعه، بیست‌ویکم سنبله، در کابل برگزار شده است.

طبق اعلام این اداره،‌ ۱۰ هزار و ۹۰۰ تن از داوطلبان در این دور، آزمون کانکور را سپری کرده‌اند.

در این دور، غیرحاضران آزمون کانکور ولایات و مرکز، خارج مرز، شبانه، علوم دینی و اختصاصی و چهارده‌پاسان شرکت کرده‌اند.

عبدالقدیر خموش، سرپرست اداره ملی امتحانات ضمن نظارت از این دور امتحان گفته است که با اخذ این آزمون، پروسه‌ی ملی آزمون کانکور در سراسر کشور موفقانه به پایان می‌رسد.

وی تصریح کرده است که بعد از این، اداره ملی امتحانات تمرکزش را روی اعلام نتایج آن می‌کند.

وی خاطر نشان کرده که هرچند روند اخذ آزمون به دلیل شیوع ویروس کرونا با چالش‌هایی مواجه بود،‌ اما با اتخاذ تدابیر، این پروسه با «موفقیت» به پایان رسیده است.

هم‌چنان خموش افزوده است که امسال میزان اشتراک‌کننده‌گان نظر به سال گذشته بیش‌تر بود، اما با کارگیری سیستم‌ها و شیوه‌های موثر، این پروسه در یک‌ونیم ماه به پایان رسیده است.

به گفته او، در آزمون کانکور سال جاری به‌شمول داوطلبان متفرقه،‌ شبانه،‌ علوم دینی و چهارده‌پاسان، حدود ۲۲۰ هزار تن شرکت کرده‌اند.

سرپرست اداره ملی امتحانات تأکید کرده است که قرار است نتایج آزمون کانکور در اولین هفته ماه میزان سال جاری اعلام و دانش‌جویان جدید به نهادهای تحصیلی معرفی شوند.

گفتنی است که آزمون کانکور سال جاری به دلیل شیوع ویروس کرونا دو بار به تعویق افتاد، اما سرانجام در ۲۹ ماه سرطان امسال آغاز شد.

شاهد

خبرگزاری #شاهد با دریافت جواز شماره ۴۶۳ وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان در کنار دیگر رسانه های کشور با درک شرایط کنونی افغانستان، مصمم است پرچم #بیطرفی را بر دوش داشته باشد. ما بر این باور هستیم که #آگاهی از شرایط می‌تواند #آزادی را به دنبال داشته باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا