افغانستاناقتصادخبر برتر

وزارت زراعت: حاصلات پنبه‌ی نیمروز امسال ده برابر افزایش خواهد یافت.

وزارت زراعت، آبیاری و مالداری کشور از افزایش حاصلات پنبه در ولایت نیمروز خبر داده و گفته است که میزان تولیدات پنبه در این ولایت در سال جاری خورشیدی به پنج‌هزار تُن می‌رسد.

آمار این وزارت نشان می‌دهد که حاصلات پنبه‌ی نیمروز در مقایسه با سال گذشته حدود ده برابر افزایش خواهد یافت. سال گذشته حاصلات پنبه‌ی نیمروز ۵۶۰ تُن اعلام شده بود.

در اعلامیه‌ی وزارت زراعت، آبیاری و مالداری آمده است که در ولسوالی‌های چهاربرجک و خاشرود و نیز دیگر بخش‌های ولایت نیمروز پنبه کشت می‌شود و علاقمندی مردم این ولایت به کشت پنبه نیز در حال افزایش است.

در اعلامیه به نقل از ذبیح‌الله اولیازاده، آمر امور زراعتی ریاست زراعت ولایت نیمروز آمده است که در سال جاری خورشیدی در دوهزار و ۲۵۰ هکتار زمین در این ولایت پنبه کشت شده است.

علاقمندی مردم به کشت پنبه و راه‌اندازی برنامه‌های آموزشی برای کشاورزان از دلایل اصلی افزایش حاصلات پنبه‌ی نیمروز گفته شده است.

شاهد

خبرگزاری #شاهد با دریافت جواز شماره ۴۶۳ وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان در کنار دیگر رسانه های کشور با درک شرایط کنونی افغانستان، مصمم است پرچم #بیطرفی را بر دوش داشته باشد. ما بر این باور هستیم که #آگاهی از شرایط می‌تواند #آزادی را به دنبال داشته باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا