افغانستان

وزارت صحت: ۱۰ نفر جان باخته در ۲۴ ساعت، استفاده از ماسک می‌تواند از احتمال شیوع موج دوم کرونا جلوگیری کند.

براساس اعلام وزارت صحت عامه، در یک شبانه‌روز گذشته ۱۰ بیمار کووید-۱۹ در کشور جان باخته‌اند و ۴۰ بیمار جدید شناسایی شده‌اند.

هم‌زمان ثبت این رقم، مسوولان وزارت صحت عامه پوشیدن ماسک را برای جلوگیری از ابتلا به ویروس کرونا و پیش‌گیری از شیوع احتمالی موج دوم این ویروس موثر می‌خوانند.

اکمل سمسور، سخنگوی وزارت صحت عامه روز «چهارشنبه، ۲۶ سنبله»، در یک نشست خبری تأکید کرد که پوشیدن ماسک می‌تواند از ابتلا به ویروس کرونا جلوگیری کند و حتا میزان ابتلا به این ویروس را به صفر کاهش دهد.

سمسور می‌گوید که موثریت پوشیدن ماسک به حدی است که از شیوع احتمالی ویروس کرونا در فصل زمستان نیز جلوگیری می‌کند.

او افزود که وزارت صحت عامه در تلاش مهار و مدیریت شیوع احتمالی موج دوم ویروس کرونا در زمستان پیش‌رو است.

به گفته او، برنامه‌ی جامعی در این راستا تهیه شده و تطبیق مراحل نخستین آن نیز آغاز شده است.

این در حالی است که وزارت صحت عامه در ۲۴ ساعت گذشته ۱۶۱ نمونه‌ی مشکوک به ویروس کرونا را بررسی کرده است که نتیجه ۴۰ نمونه آن مثبت بوده است.

با ثبت این رقم شمار بیماران کووید-۱۹ براساس آمار رسمی به ۳۸هزار و ۸۵۵ تن رسیده است.

در یک شبانه‌روز گذشته ۴۰۵ تن از بیماران کووید-۱۹ نیز صحت‌یاب شده‌اند و به این ترتیب شمار بهبودیافته‌گان به ۳۲ هزار و ۵۰۳ تن افزایش یافته است.

با مرگ ۱۰ تن از بیماران کووید-۱۹ در یک‌شبانه روز گذشته، شمار مجموعی قربانیان این ویروس در کشور به یک هزار و ۴۳۶ تن افزایش یافته است.

وزارت صحت عامه پیش‌تر یک سروی از وضعیت میزان ابتلا به ویروس کرونا در کشور را نشر کرده بود که نشان می‌داد حدود ۱۰ میلیون نفر در کشور به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.

شاهد

خبرگزاری #شاهد با دریافت جواز شماره ۴۶۳ وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان در کنار دیگر رسانه های کشور با درک شرایط کنونی افغانستان، مصمم است پرچم #بیطرفی را بر دوش داشته باشد. ما بر این باور هستیم که #آگاهی از شرایط می‌تواند #آزادی را به دنبال داشته باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا