افغانستانخبر برتر

خلیل‌زاد: در مورد کاهش خشونت‌ها با طالبان به توافق رسیده‌ایم.

زلمی خلیل‌زاد، نماینده ویژه‌ی امریکا برای صلح افغانستان روز «پنج‌شنبه، ۲۴ میزان» در رشته‌توئیتی گفته است با طالبان درباره‌ی تطبیق جدی تمام عناصر توافق‌نامه‌ی امریکا – طالبان و تعهدات ارائه شده و همچنان مرتب‌سازی دوباره‌ی اقدامات در راستای گفت‌وگوهای صلح به توافق رسیده‌اند.

خلیلزاد نوشته است که که این توافق طی چندین دیدار او و جنرال اسکات میلر، فرمانده عمومی نیروهای حمایت قاطع در افغانستان با نمایندگان طالبان در قطر، حاصل شده است.

خلیل‌زاد نوشته است که مرتب‌سازی دوباره‌ی اقدامات در راستای گفت‌وگوهای صلح به معنای کاهش شمار عملیات‌های جنگی خواهد بود.

او تأکید کرده است که در حال حاضر شمار زیادی افغان‌ها در جنگ می‌میرند و آنان انتظار دارند که با دوباره مرتب ساختن اقدامات، شمار تلفات به گونه‌ی قابل ملاحظه کاهش یابد.

نماینده‌ی ویژه‌ی امریکا برای صلح افغانستان در ادامه نوشته است: «در هفته‌های اخیر حملات رو به افزایش بوده‌اند که روند صلح را تهدید نموده و هشداری است برای افغان‌ها و حامیان منطقه‌ای و بین‌المللی آنها.»

خلیل‌زاد افزوده است که امریکا سهم خود را انجام خواهد داد و از تطبیق توافق‌نامه‌ی صلح امریکا – طالبان به‌گونه‌ی فعالانه نظارت می‌کند. او از طرف‌های مذاکرات صلح [دولت افغانستان و طالبان] نیز خواسته است که مسئولیت‌های‌شان را ادا کنند.

شاهد

خبرگزاری #شاهد با دریافت جواز شماره ۴۶۳ وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان در کنار دیگر رسانه های کشور با درک شرایط کنونی افغانستان، مصمم است پرچم #بیطرفی را بر دوش داشته باشد. ما بر این باور هستیم که #آگاهی از شرایط می‌تواند #آزادی را به دنبال داشته باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا