افغانستان

رییس‌جمهور ایران: از صلح افغانستان با حفظ دستاوردها حمایت می‌کنیم.

شورای عالی مصالحه‌ی ملی کشور با نشر خبرنامه‌ای گفته است که آقای روحانی این گفته‌ها را پیش از چاشت امروز (دوشنبه، ۲۸ میزان) در دیدار با عبدالله عبدالله، رییس این شورا در تهران، پایتخت ایران مطرح کرده است.

به نقل از خبرنامه، رییس‌جمهور ایران همچنان برقراری صلح در افغانستان را به نفع صلح و ثبات در منطقه دانسته و ابراز امیدواری کرده است که تلاش‌های صلح افغانستان نتیجه بدهد.

در همین حال، عبدالله عبدالله از اعلام حمایت ایران از تلاش‌های صلح به نیکی یاد کرده و خواهان ادامه‌ی این حمایت شده است.

شورای عالی مصالحه‌ی ملی همچنان گفته است که آقای عبدالله در این دیدار در مورد آخرین پیش‌رفت‌ها در تلاش‌های صلح، مذاکرات بین‌الافغانی دوحه و سفرهای منطقه‌ای خود برای جلب حمایت از صلح افغانستان صحبت کرده است.

او همچنان با ابراز قدردانی از میزبانی ایران از مهاجران افغان گفته است که از برنامه‌های قانون‌مندسازی و رفت‌وآمد قانونی میان دو کشور حمایت می‌کند.

رییس شورای عالی صلح کشور در ادامه با حمایت از عملی‌شدن برنامه‌های اقصتادی میان ایران و افغانستان تأکید کرده است که صلح در افغانستان می‌تواند زمینه‌ی همکاری‌های بیشتر منطقه‌ای میان دو کشور را فراهم سازد.

رییس‌جمهوری ایران نیز در صحبت‌های خود خواهان عملی‌شدن برنامه‌ها و طرح‌های اقتصادی مشترک میان ایران و افغانستان شده است.

شاهد

خبرگزاری #شاهد با دریافت جواز شماره ۴۶۳ وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان در کنار دیگر رسانه های کشور با درک شرایط کنونی افغانستان، مصمم است پرچم #بیطرفی را بر دوش داشته باشد. ما بر این باور هستیم که #آگاهی از شرایط می‌تواند #آزادی را به دنبال داشته باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا