افغانستان

وزارت دفاع: سربازان محاصره‌شده‌ ارتش در کمپ «کوته عشرو» نجات داده شدند.

وزارت دفاع ملی کشور اعلام کرده است که در نتیجه‌ی عملیات نیروهای کماندو در ولسوالی جلریز ولایت میدان‌وردک، سربازان محاصره شده در کمپ «کوته عشرو» نجات داده شده‌اند.

در اعلامیه‌ی این وزارت آمده است که عملیات نیروهای کماندو شب گذشته «یک‌شنبه، ۲۷ میزان» راه‌اندازی شد که در نتیجه‌ی آن تمام ساحات اطراف پاسگاه سربازان ارتش از وجود طالبان پاکسازی شده است.

به نقل از اعلامیه، در این عملیات سربازان زخمی که در کمپ «کوته عشرو» محاصره شده بودند، برای درمان به شفاخانه منتقل شده و سلاح، مهمات و مواد غذایی کافی برای سربازان رسانده شده است.

همچنان گفته شده است که در جریان این عملیات به جنگ‌جویان گروه طالبان تلفات سنگین وارد شده است.

به گفته‌ی وزارت دفاع، در حال حاضر وضعیت در ولسوالی جلریز به‌گونه‌ی کامل در کنترل نیروهای دفاعی و امنیتی است و مشکل سربازان محاصره‌شده حل شده است.

سربازان ارتش کمپ «کوته عشرو» در میدان‌وردک که از روز چهارشنبه هفته‌ی گذشته بدینسو در محاصره‌ی طالبان قرار داشتند، روز گذشته در ویدیویی از رییس‌جمهور اشرف غنی به‌خاطر نجات شان کمک خواسته بودند.

کمپ «کوته عشرو» چهارشنبه‌شب هفته گذشته هدف حمله‌ی موتربمب طالبان قرار گرفته که در نتیجه چهار سرباز ارتش زخمی شدند. عبدالجبار، سرپرست این کمپ در یک ویدیو گفته بود در محاصره‌ی طالبان قرار گرفته که نه آب و نان دارند و نه زخمیان را می‌توانند به شفاخانه منتقل کنند.

به دنبال آن، شب گذشته وزارت دفاع اعلامیه‌ای صادر کرد  که در آن گفته شده بود به‌زودی به مشکل این سربازان رسیدگی می‌شود.

شاهد

خبرگزاری #شاهد با دریافت جواز شماره ۴۶۳ وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان در کنار دیگر رسانه های کشور با درک شرایط کنونی افغانستان، مصمم است پرچم #بیطرفی را بر دوش داشته باشد. ما بر این باور هستیم که #آگاهی از شرایط می‌تواند #آزادی را به دنبال داشته باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا