افغانستان

گلبدین حکمتیار با وزیر خارجه‌ی پاکستان در مورد صلح افغانستان گفت‌وگو کرد.

گلبدین حکمتیار، رهبر حزب اسلامی در یک سفر سه روزه به پاکستان رفته است. آقای حکمتیار در نخستین روز سفرش با شاه‌محمود قریشی، وزیر امور خارجه‌ی پاکستان دیدار و در مورد صلح افغانستان گفت‌وگو کرده است.

براساس اعلامیه‌ی وزارت خارجه‌ی پاکستان، قریشی در این دیدار گفته است که کشورش به تقویت بیشتر روابط نزدیک و برادرانه با افغانستان تمایل دارد. قریشی همچنان گفته است که اسلام‌آباد همیشه از افغانستان صلح‌آمیز، با ثبات، متحد،‌ دموکراتیک و دارای حاکمیت حمایت کرده است.

او همچنان گفته است که پاکستان فرایندی را که در نتیجه‌ی آن توافق‌نامه‌ی صلح دوحه میان امریکا و طالبان امضا شد، تسهیل کرده است و به نقش تسهیل‌کننده‌اش ادامه می‌دهد.

وزیر خارجه‌ی پاکستان بر اهمیت یک توافق سیاسی همه‌جانبه از طریق یک روند به رهبری و مالکیت افغان‌ها تأکید کرده و افزوده است که تمامی طرف‌ها باید به تعهدات‌شان عمل کنند.

او در عین حال از تمامی طرف‌ها خواسته است که برای کاهش خشونت که در نهایت منجر به آتش‌بس شود، تلاش کنند. به گفته‌ی او، رهبران افغان باید از فرصت تاریخی پیش‌آمده برای دست‌یابی به صلح پایدار در افغانستان استفاده کنند.

به نقل از اعلامیه، وزیر خارجه‌ی پاکستان در این دیدار بر محافظت در برابر نقش تخریب‌گران داخلی و خارجی تأکید کرده است. او همچنان گفته است که بازگشت باعزت مهاجران افغان به کشورشان باید بخشی از روند صلح باشد.

شاهد

خبرگزاری #شاهد با دریافت جواز شماره ۴۶۳ وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان در کنار دیگر رسانه های کشور با درک شرایط کنونی افغانستان، مصمم است پرچم #بیطرفی را بر دوش داشته باشد. ما بر این باور هستیم که #آگاهی از شرایط می‌تواند #آزادی را به دنبال داشته باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا