جهان

یونان در بخشی از مرزهای خود با ترکیه دو ماشین تولید کننده آلودگی صوتی نصب کرده است.

یونان تقویت دیوار مرزی خود با ترکیه را آغاز کرد. آتن می‌خواهد با این اقدام جلو موج مهاجران از ترکیه را بگیرد. این حصار مرزی ۲۷ کیلومتر طول و هشت برج دیدبانی خواهد داشت.

به گزارش روزنامه کاتیمیرینی یونان کار اعمار دیوار مرزی در روستای فرس در مرز با ترکیه را آغاز کرد. این برنامه با هزینه ۶۲،۹ میلیون یورو توسط یک اتحادیه متشکل از چهار شرکت ساختمانی روی دست گرفته شده است.

دولت یونان همچنین حصار موجود در مرز را که در سال ۲۰۱۵ خسارت دیده بود با افزودن یک حصار فلزی به ارتفاع ۴،۳ متر مستحکم خواهد کرد.

هفته گذشته مقام‌های یونانی اعلام کرده بودند که برای جلوگیری از «مهاجرت غیرقانونی و وقوع جرایم» حدود یک صد سرباز ارتش را به مرزها خواهند فرستاد.

کیریاکوس میتسوتاکیس، نخست وزیر یونان در پایان این هفته از منطقه ایروس دیدار خواهد کرد تا کار ساختمان حصار مرزی را مشاهده کند.

حکومت یونان در ماه اگست اعلام کرده بود که برای جلوگیری از مهاجرت غیرقانونی به این کشور، یک دیوار در مرز با ترکیه اعمار خواهد کرد.

در همین زمینه: یونان می‌خواهد دیوار مرزی زمینی خود با ترکیه را گسترش دهد

همزمان خبرگزاری اناطولی ترکیه گزارش داده است که یونان در بخشی از مرزهای خود با ترکیه دو ماشین تولید کننده آلودگی صوتی نصب کرده است. مهاجرانی که تلاش کنند در مناطق نصب این ماشین‌ها از مرز عبور کنند با اختلال شنوایی، درد‌های شدید و مشکلات صحی دچار خواهند شد.

یونان و ترکیه در باره مساله مهاجرت از مرزهای هردو کشور دچار تنش هستند. در ماه فبروری ۲۰۲۰ ترکیه مدت کوتاهی مرزهایش با یونان را بازکرد و سبب شد هزاران مهاجر وارد یونان گردند.

در سال ۲۰۱۵ نیز که موج بزرگ مهاجرت اروپا را فرا گرفت، بخشی از مهاجران از طریق مرزهای یونان و ترکیه وارد کشورهای غربی شدند.

شاهد

خبرگزاری #شاهد با دریافت جواز شماره ۴۶۳ وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان در کنار دیگر رسانه های کشور با درک شرایط کنونی افغانستان، مصمم است پرچم #بیطرفی را بر دوش داشته باشد. ما بر این باور هستیم که #آگاهی از شرایط می‌تواند #آزادی را به دنبال داشته باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا