افغانستان

 ۱۵ نفر از طالبان که برای ترورهای هدفمند در کابل توظیف شده بود، بازداشت شدند.

ریاست عمومی امنیت ملی کشور اعلام کرده است که در نتیجه‌ی یک عملیات هدفمند نیروهای قطعات خاص این ریاست، اعضای یک شبکه‌ی ۱۵ نفری گروه طالبان که برای ترورهای هدفمند توظیف شده بودند، را بازداشت کرده‌اند.

در اعلامیه‌ی این ریاست که امروز «سه‌شنبه، ۱۵ میزان» منتشر شده، آمده است که این شبکه‌ی ۱۵ نفری طالبان برای ترور نیروهای امنیتی و دفاعی، افراد برجسته و چهره‌های سیاسی افغانستان توظیف شده بودند.

به نقل از اعلامیه، اعضای این شبکه در گروه‌های چهار یا پنج نفری تنظیم شده و به تثبیت محل زندگی و رفت‌وآمد نیروهای امنیتی و دفاعی، افراد برجسته و چهره‌های سیاسی افغانستان می‌پرداختند و پس از آن برنامه‌ی ترور را اجرایی می‌کردند.

ریاست عمومی امنیت ملی درحالی از بازداشت یک شبکه‌ی ۱۵ نفری ترور طالبان در کابل خبر داده است که دو روز پیش کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان اعلام کرد که در شش ماه نخست سال جاری میلادی ۵۳۳ غیرنظامی در سراسر کشور بر اثر ترورهای هدفمند کشته و ۴۱۲ غیرنظامی دیگر زخمی شده‌اند.

شاهد

خبرگزاری #شاهد با دریافت جواز شماره ۴۶۳ وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان در کنار دیگر رسانه های کشور با درک شرایط کنونی افغانستان، مصمم است پرچم #بیطرفی را بر دوش داشته باشد. ما بر این باور هستیم که #آگاهی از شرایط می‌تواند #آزادی را به دنبال داشته باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا