افغانستان

مجلس نمایندگان: اسناد تحصیلی ده نامزدوزیر مشکل دارد.

مجلس نمایندگان کشور می‌گوید که براساس بررسی‌های کمیسیون معارف و تحصیلات عالی این مجلس، اسناد تحصیلی هشت نامزدوزیر و نامزدان ریاست‌های عمومی امنیت ملی و بانک مرکزی مشکل دارد.

نهاد مطالعات زنان برای صلح که نشست‌های عمومی مجلس نمایندگان را نظارت می‌کند، امروز (چهارشنبه، ۱۴ عقرب) گفته است که این نامزدان شامل حسینه صافی، نامزدوزیر امور زنان، نثاراحمد غوریانی، نامزدوزیر صنعت و تجارت، معصومه خاوری، نامزدوزیر تکنالوژی معلوماتی مخابرات و ساینس و قدرت‌الله ذکی، نامزدوزیر ترانسپورت می‌شوند.

براساس اعلام این نهاد، اسناد تحصیلی محب‌الله صمیم، نامزدوزیر سرحدات، اقوام و قبایل، نورالرحمان اخلاقی، نامزدوزیر امور مهاجرین و عودت‌کنندگان، بشیراحمد ته‌ینج، نامزدوزیر کار و امور اجتماعی و نجیب‌الله یمین، نامزدوزیر فواید عامه نیز مشکل دارد.

همچنان اسناد تحصیلی احمدضیا سراج، نامزد ریاست عمومی امنیت و اجمل احمدی، نامزد ریاست بانک مرکزی (د افغانستان بانک) نیز براساس بررسی‌های مجلس نمایندگان مشکل دارند.

کمیسیون معارف و تحصیلات عالی مجلس نمایندگان تأکید کرده است که مشکل در اسناد تحصیلی این افراد، عدم مواصلت تأیید اسناد صنف داوزدهم و لیسانس آنان می‌باشد.

نامزدوزیران کابینه‌ی حکومت در تاریخ ۳۰ عقرب برای اخذ رأی از سوی رییس‌جمهوری به مجلس نمایندگان معرفی شدند.

شاهد

خبرگزاری #شاهد با دریافت جواز شماره ۴۶۳ وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان در کنار دیگر رسانه های کشور با درک شرایط کنونی افغانستان، مصمم است پرچم #بیطرفی را بر دوش داشته باشد. ما بر این باور هستیم که #آگاهی از شرایط می‌تواند #آزادی را به دنبال داشته باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا