افغانستان

کار ساخت خط آهن آقینه – اندخوی تکمیل شده و به‌زودی افتتاح می‌شود

اداره مستقل خط آهن افغانستان اعلام کرده است که کار ساخت خط آهن آقینه – اندخوی تکمیل و برای افتتاح و بهره‌برداری آماده شده است.

در اعلامیه‌ی این اداره که امروز «سه‌شنبه، ۲۳ جدی» منتشر شده، آمده است که قرار است در روزهای آینده مقام‌های ارشد دولت‌های افغانستان و ترکمنستان خط آهن آقینه – اندخوی را افتتاح کنند.

به نقل از اعلامیه، خط آهن آقینه – اندخوی ۳۰ کیلومتر طول دارد و کار ساخت آن حدود ۳۰ میلیون دالر هزینه برداشته است. هزینه‌ی ساخت این خط آهن از بودجه‌ی انکشافی اداره مستقل خط آهن افغانستان تمویل شده است.

خط آهن آقینه – اندخوی

تفاهم‌نامه‌ی ساخت خط آهن آقینه – اندخوی یک سال پیش میان اداره خط آهن افغانستان و وزارت صنایع و ارتباطات ترکمنستان امضا شده بود. به دنبال امضای این تفاهم‌نامه، کار عملی آن در چهارم اسد سال گذشته در ولایت فاریاب آغاز شد.

اداره مستقل خط آهن، ساخت خط آهن آقینه – اندخوی را یک گام مهم در راستای ایجاد شبکه‌ی داخلی خط آهن خوانده و گفته است که افغانستان از طریق خط آهن آقینه – اندخوی به شبکه‌ی خط آهن ترکمنستان و منطقه وصل می‌شود.

براساس معلومات اداره مستقل خط آهن افغانستان، استیشن خط آهن آقینه – اندخوی به‌گونه‌ی اساسی ساخته شده و روزانه ده‌ها تُن کالاهای تجاری تخلیه و بارگیری می‌شود.

شاهد

خبرگزاری #شاهد با دریافت جواز شماره ۴۶۳ وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان در کنار دیگر رسانه های کشور با درک شرایط کنونی افغانستان، مصمم است پرچم #بیطرفی را بر دوش داشته باشد. ما بر این باور هستیم که #آگاهی از شرایط می‌تواند #آزادی را به دنبال داشته باشد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا