افغانستان

سکتور خصوصی برای یک ماه از پرداخت تعرفه گمرکی معاف می‌شود.

رییس جمهور محمداشرف غنی، روز «یک‌شنبه، ۱۷ اسد»، در دیدار با فدراسیون اتاق‌های افغانستان و شماری از تجارت‌پیشه‌گان مشکلات و خواست سکتور خصوصی در رابطه به واردات مواد اولیه خوراکی را بررسی کرده است.

بر اساس اعلامیه ارگ رییس جمهور غنی به اعضای فدراسیون اتاق‌های افغانستان و تجارت‌پیشه‌گان، گفته است: «تا یک ماه تعرفه شما به گونه امتحانی معاف می‌گردد و بعد از آن با توجه به وضعیت، تصمیم می‌گیریم.»

در این دیدار طرح ذخایر استراتژیک مواد اولیه نیز با رییس جمهور در میان گذاشته شد.

در همین حال، غنی سکتور خصوصی را «دست اول» خود عنوان کرد و گفت، کسانی که رشوت می‌ستانند، مرتکب خیانت ملی می‌شوند.

رییس جمهور تصریح کرد که کارمندان سکتور خصوصی از طریق پروسه شفاف گماشته شود و این سکتور برای صادرات زمینه‌های لازم را فراهم کند.

از سویی هم، وزیر صنعت و تجارت در این نشست گفته است در یک ماه گذشته در حدود ده هزار تن مواد اولیه خوراکی به بازار عرضه شده است.

غنی در حالی سکتور خصوصی را به گونه موقت از پرداخت تعرفه گمرکی معاف کرد که چهار بندر مهم کشور در کنترل گروه طالبان است و عاید این بنادر به جیب این گروه می‌رود. هم‌زمان با این نرخ موارد اولیه در کشور افزایش یافته است.

شاهد

خبرگزاری #شاهد با دریافت جواز شماره ۴۶۳ وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان در کنار دیگر رسانه های کشور با درک شرایط کنونی افغانستان، مصمم است پرچم #بیطرفی را بر دوش داشته باشد. ما بر این باور هستیم که #آگاهی از شرایط می‌تواند #آزادی را به دنبال داشته باشد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا