افغانستانخبر برتر

طالبان: ظرفیت توزیع پاسپورت به ۱۰ هزار جلد در روز افزایش می‌یابد.

عالم‌گل حقانی، سرپرست ریاست عمومی پاسپورت می‌گوید که ظرفیت توزیع پاسپورت در کابل و ولایات به‌زودی به ده هزار جلد در روز افزایش می‌یابد.

انعام‌الله سمنگانی، معاون سخن‌گوی طالبان در رشته‌تویتی به نقل از عالم‌گل حقانی نوشته است که از تاریخ ۱۷ میزان سال جاری تا کنون نزدیک به ۱۱۵ هزار پاسپورت توزیع شده است.

او همچنین نوشته است که در حال حاضر در ۱۷ ولایت روند صدور پاسپورت ادامه دارد و روزانه در ولایات بین ۱۲۰ تا ۲۰۰ جلد پاسپورت توزیع می‌شود و در ده ولایت دیگر نیز به‌زودی توزیع پاسپورت آغاز می‌شود.

سمنگانی در ادامه به نقل از حقانی نوشته است که در جریان نزدیک به دو ماه گذشته ۷۵ نفر از کمیشن‌کاران که از مردم پول می‌گرفتند، بازداشت شده‌اند. با این حال، او گفته است که تا کنون هیچ مقام اداره‌ی پیشین در جریان بیومتریک بازداشت نشده است.

به‌گفته‌ی او، به‌خاطر سهولت در روند توزیع پاسپورت در ولایات، شش روز هفته بین ولسوالی‌ها تقسیم‌بندی می‌شود و هر ولسوالی در نوبت از قبل تعیین‌شده مراجعه می‌کند.

سرپرست ریاست پاسپورت افزوده است که اداره‌ی مرکزی پاسپورت با برخی مشکلات فنی مواجه شده بود که اکنون برخی از وسایل به کابل رسیده و باقی نیز در حال تکمیل شدن است.

از سوی هم، او به شایعات توقف روند صدور پاسپورت با لوگوی جمهوری پاسخ داده و گفته است که هنوز هم نزدیک به ۹۰۰ هزار جلد پاسپورت با همین لوگو را ذخیره دارند.

به‌گفته‌ی او، ۶۰۰ هزار جلد پاسپورت نیز با لوگوی جمهوری به تازگی چاپ شده و یک میلیون جلد دیگر آماده‌ی چاپ است.

او تأکید کرده است که پس از ختم ۲.۵ میلیون پاسپورت با لوگوی جمهوری، در مورد تغییرات بعدی در پاسپورت تصمیم گرفته می‌شود.

شاهد

خبرگزاری #شاهد با دریافت جواز شماره ۴۶۳ وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان در کنار دیگر رسانه های کشور با درک شرایط کنونی افغانستان، مصمم است پرچم #بیطرفی را بر دوش داشته باشد. ما بر این باور هستیم که #آگاهی از شرایط می‌تواند #آزادی را به دنبال داشته باشد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا