افغانستانخبر برتر

وزارت خارجه‌ی امریکا برای کمک به زنان و دختران افغانستان نماینده‌ی ویژه تعیین کرد.

آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه‌ی ایالات متحده‌ی امریکا رینا امیری را به‌عنوان نماینده‌ی ویژه این کشور در امور زنان، دختران و حقوق بشر افغانستان تعیین کرده است.

بلینکن امروز «چهارشنبه، ۸ جدی» در تویتی نوشته است که رینا امیری بیش از دو دهه تجربه و همچنین دانش تخصصی دارد که کار حیاتی ما را به‌سوی یک افغانستان صلح‌آمیز، باثبات و امن برای همه پیش خواهد برد.

پیشتر ان‌بی‌سی نیوز گزارش کرده بود که انتظار می‌رود آنتونی بلینکن رینا امیری را به‌عنوان نماینده‌ی ویژه در امور زنان، دختران و حقوق بشر افغانستان و استیفانی فاستر، یکی دیگر از کارمندان باتجربه‌ی وزارت خارجه‌ی امریکا را به‌عنوان مشاور در امور کمک به زنان و دختران افغانستان منصوب کند.

طبق گزارش ان‌بی‌سی نیوز، امیری در دوره‌ی ریاست‌جمهوری بارک اوباما مشاور ارشد نماینده‌ی ویژه امریکا در امور افغانستان و پاکستان و همچنین یکی از اعضای تیم سیاسی دبیرکل سازمان ملل متحد در افغانستان بوده است.

این درحالی است که براساس گزارش سازمان ملل متحد و دیگر سازمان‌های بین‌المللی، زنان و دختران در افغانستان به‌طور فزاینده‌ای بار سنگین بحران انسانی را پس از خروج نیروهای نظامی ایالات متحده در ماه آگست، متحمل می‌شوند.

پیشتر کمیته بین‌المللی نجات (IRC) افغانستان را در میان ۱۷۰ کشور در زمینه‌ی حقوق زنان در رتبه‌ی آخر قرار داده بود. سازمان ملل نیز گفته است که از زمان خروج ایالات متحده و تسلط طالبان، زنان و دختران با موانع بزرگ‌تری برای تحصیل، کار و مشارکت در جامعه روبه‌رو بوده‌اند.

شاهد

خبرگزاری #شاهد با دریافت جواز شماره ۴۶۳ وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان در کنار دیگر رسانه های کشور با درک شرایط کنونی افغانستان، مصمم است پرچم #بیطرفی را بر دوش داشته باشد. ما بر این باور هستیم که #آگاهی از شرایط می‌تواند #آزادی را به دنبال داشته باشد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا