افغانستانخبر برتر

سه نفر به‌شمول یک افسر پولیس پیشین در یک درگیری در شهر کابل کشته شدند.

وزارت امور داخله‌ی گروه طالبان تأیید می‌کنند که سه نفر به‌شمول عبدالغفار هوتک، از افسران وزارت امور داخله‌ی حکومت پیشین در نتیجه‌ی یک درگیری در کابل کشته شده‌اند.

سعید خوستی، سخن‌گوی وزارت داخله‌ی این گروه گفته که این رویداد شام روز گذشته «جمعه، ۱۹ قوس» در ساحه‌ی «پکتیاکوت» در حوزه‌ی نهم امنیتی شهر کابل رخ داده است.

به گفته‌ی او، این درگیری ناشی از خصومت‌های شخصی بوده است و در ابتدا پسران یک شخص به نام «کجیرخان» «سمونیار عبدالغفار هوتک» را کشته و سپس پسران این افسر پولیس پیشین، دو پسر کجیرخان را به قتل رسانده‌اند.

به گفته‌ی او، در جریان این درگیری شش نفر به‌شمول چهار مرد و دو زن نیز زخمی شده‌اند.

شب گذشته به‌دنبال وقوع این رویداد، شماری از کاربران شبکه‌های اجتماعی مدعی شدند که عبدالغفار هوتک در درگیری با نیروهای گروه طالبان کشته شده‌اند. سخن‌گوی وزارت داخله‌ی این گروه این موضوع را رد کرده است.

او این ادعا را همچنین پروپاگندا خوانده و گفته که طالبان به وعده‌ی‌شان مبنی بر «عفو عمومی» پابندند.

این درحالی است که در هفته‌های گذشته، قتل‌های هدفمند، انفجارها و جرایم و جنایی در شهر کابل افزایش یافته است. روز گذشته، سه انفجار در غرب شهر کابل رخ داد. به‌نقل از اعلام وزارت داخله‌ی طالبان در نتیجه‌ی این انفجارها، دو نفر کشته و چهار نفر دیگر زخمی شده‌اند.

شاهد

خبرگزاری #شاهد با دریافت جواز شماره ۴۶۳ وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان در کنار دیگر رسانه های کشور با درک شرایط کنونی افغانستان، مصمم است پرچم #بیطرفی را بر دوش داشته باشد. ما بر این باور هستیم که #آگاهی از شرایط می‌تواند #آزادی را به دنبال داشته باشد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا