افغانستانخبر برتر

امارات متحده عربی در سکتور معارف، زراعت و بخش‌های تخنیکی افغانستان سرمایه‌گذاری می‌کند.

وزیر گمرکات و امنیت بنادر امارات متحده عربی در سفر به افغانستان با وزیر امور خارجه حکومت سرپرست طالبان دیدار و گفت‌وگو کرده است. در این دیدار این کشور از همکاری و سرمایه‌گذاری در بخش‌های معارف، زراعت و نیز بخش‌های تخنیکی به افغانستان اطمینان داده است.

امیرخان متقی، وزیر امور خارجه حکومت سرپرست طالبان، روز چهارشنبه، هشتم جدی، با علی‌محمد بن حماد الشامسی، وزیر اداره فدرال هویت، تابعیت، گمرکات و امنیت بنادرِ امارات متحده عربی در مورد همکاری در زمینه اقتصادی و تخنیکی در افغانستان نیز گفت‌وگو کرده‌اند.

عبدالقهار بلخی، سخنگوی وزارت امور خارجه حکومت سرپرست طالبان، در توییتی نوشته است که الشامسی در این دیدار روابط کشورش با طالبان را «دیرینه و قوی» خوانده و از همکاری‌ها در بخش‌های اقتصادی، معارف، تخنیک و زراعت اطمینان داده است.

در همین حال، امیرخان متقی از کمک‌های امارات متحده عربی قدردانی کرده و خواهان دوام این کمک‌ها شده است.

او هم‌چنین تأکید کرده است که طالبان خواستار روابط همه‌جانبه و مثبت با جهان، به شمول امارات متحده عربی است.

این اظهارات مبنی بر همکاری‌ها به‌ویژه در بخش تخنیکی در دیدار دو طرف در حالی مطرح شده است که اخیراً رویترز گزارش داده بود که امارات متحده عربی تمایل دارد تا مسوولیت بخش‌های تخنیکی برای اداره میدان هوایی کابل را برعهده بگیرد.

شاهد

خبرگزاری #شاهد با دریافت جواز شماره ۴۶۳ وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان در کنار دیگر رسانه های کشور با درک شرایط کنونی افغانستان، مصمم است پرچم #بیطرفی را بر دوش داشته باشد. ما بر این باور هستیم که #آگاهی از شرایط می‌تواند #آزادی را به دنبال داشته باشد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا