افغانستانخبر برتر

تلاشی خانه‌به‌خانه در کابل، طالبان: عملیات برای بازداشت عناصر شریر در جریان است

حکومت سرپرست طالبان از راه‌اندازی «عملیات تصفیوی» در کابل و شماری از ولایات نزدیک به کابل خبر داده است. رهبری این عملیات را ملا فاضل مظلوم، معاون وزارت دفاع طالبان بر عهده دارد.

ذبیح‌الله مجاهد، سخن‌گوی طالبان و معین نشراتی وزارت اطلاعات و فرهنگ این گروه امروز «جمعه، ۶ حوت» در اعلامیه‌ای، گفته است که این عملیات از سوی نیروهای مشترک وزارت‌های دفاع و داخله و ریاست استخبارات طالبان راه‌اندازی شده است.

هدف از راه‌اندازی این عملیات بازداشت و از بین‌بردن «افراد دزد، اختطاف‌‎گر، عناصر شریر و مجرمان» گفته شده است.

مجاهد گفته است که این افراد قبلا از سوی نیروهای طالبان شناسایی شده‌اند. به‌گفته‌ی او، در جریان این عملیات به هیچ فرد غیرنظامی ضرر نمی‌رسد و تمام تدابیر برای «برخورد خوب» با مردم روی‌دست گرفته شده است.

سخن‌گوی طالبان در بخشی از این اعلامیه از مردم خواسته است که با نیروهای این گروه برای بازداشت افراد یادشده همکاری کنند. او اطمینان داده است که برای کسانی که «مجرم نباشند و یا با مجرمان در ارتباط نباشند» مشکلی پیش نخواهد آمد.

این درحالی است که اخیرا شماری از باشندگان شمال کابل ادعا کرده‌اند که نیروهای طالبان تلاشی خانه‌به‌خانه را در ساحه‌ی خیرخانه‌ی شهر کابل راه‌اندازی کرده‌اند.

شاهد

خبرگزاری #شاهد با دریافت جواز شماره ۴۶۳ وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان در کنار دیگر رسانه های کشور با درک شرایط کنونی افغانستان، مصمم است پرچم #بیطرفی را بر دوش داشته باشد. ما بر این باور هستیم که #آگاهی از شرایط می‌تواند #آزادی را به دنبال داشته باشد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا