جهانخبر برتر

رئیس جمهور اوکراین پیشنهاد آمریکا برای خروج از کشور را رد کرد.

رسانه‌های آمریکایی می‌گویند ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین پیشنهاد واشنگتن برای کمک به او برای خارج شدن از اوکراین را رد کرده است.

خبرگزاری آسوشیتدپرس به نقل از یک مقام ارشد اطلاعاتی که مستقیما در جریان این تماس بوده، به نقل از آقای زلنسکی گفته است: “نبرد اینجا در جریان است و من به مهمات نیاز دارم، نه امکان تخلیه.”

واشنگتن پست همچنین به نقل از مقامات آمریکایی و اوکراینی گفته است که دولت آمریکا آماده کمک به آقای زلنسکی است.

رئیس جمهور اوکراین به دلیل ایستادگی‌اش در برابر حمله روسیه به طور گسترده‌ای در رسانه‌های اجتماعی مورد تحسین قرار گرفته است.

این کمدین و هنرپیشه سابق پیش از این سخنان تکان دهنده ای ایراد کرده بود و در آن قول داده بود به مبارزه ادامه خواهد داد دهد و “وقتی به ما حمله کنید، چهره ما را خواهید دید نه پشت سر ما را.”

او همچنین در اوایل روز جمعه ویدیویی از خود منتشر کرده بود که در کنار دستیاران کلیدی‌اش در کی‌یف حضور داشت و به این ترنیب گزارش‌هایی که از فرار او خبر داده بود را رد کرد.

به گفته وی: “ما همه اینجا هستیم و این به همین منوال خواهد ماند”.

شاهد

خبرگزاری #شاهد با دریافت جواز شماره ۴۶۳ وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان در کنار دیگر رسانه های کشور با درک شرایط کنونی افغانستان، مصمم است پرچم #بیطرفی را بر دوش داشته باشد. ما بر این باور هستیم که #آگاهی از شرایط می‌تواند #آزادی را به دنبال داشته باشد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا