افغانستانخبر برتر

سازمان بین‌المللی مهاجرت برای حمایت از مهاجرین افغانستان ۵۸۹ میلیون دالر درخواست کرد.

سازمان بین‌المللی مهاجرت (IOM) می‌گوید که برای پاسخگویی به نیازهای فوری بشردوستانه و حفاظتی از ۳.۶ میلیون نفر آسیب‌دیده از بحران افغانستان ۵۸۹ میلیون دالر درخواست داده است.

در اعلامیه‌ی سازمان‌ بین‌المللی مهاجرت که امروز «چهارشنبه، ۲۰ دلو» منتشر شد، به نقل از اوگوچی دانیلز، معاون مدیر کل عملیات این سازمان آمده است که بحران جاری در افغانستان نیازهای بشردوستانه را تشدید می‌کند. به گفته‌ی او خطر آوارگی و مهاجرت بیشتر شهروندان افغانستان وجود دارد.

این سازمان افزوده است که با گذشت نزدیک به شش ماه از تحولات سیاسی در افغانستان، بیش از نیمی از جمعیت ‌این کشور اکنون به کمک‌های بشردوستانه نیاز دارند که ۳۰ درصد بیشتر از سال گذشته است.

به گفته‌ی سازمان بین‌المللی مهاجرت وضعیت جاری افغانستان بدان معناست که این کشور با خطر واقعی سقوط سیستماتیک و فاجعه انسانی روبرو است، زیرا تقریباً همه مردم افغانستان اکنون در فقر فرو رفته‌اند.

این سازمان افزوده است که با توجه به خطر وخامت بیشتر وضعیت اجتماعی-اقتصادی و امنیتی در افغانستان، آوارگی داخلی و مهاجرت عمدتاً به ایران و پاکستان، احتمالاً در ماه‌های آینده ادامه خواهد یافت.

به گفته‌ی سازمان بین‌المللی مهاجرت در سال گذشته‌ی میلادی، ۷۰۰ هزار نفر به ۵.۵ میلیون آواره افغانستان افزوده شده‌ است.

شاهد

خبرگزاری #شاهد با دریافت جواز شماره ۴۶۳ وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان در کنار دیگر رسانه های کشور با درک شرایط کنونی افغانستان، مصمم است پرچم #بیطرفی را بر دوش داشته باشد. ما بر این باور هستیم که #آگاهی از شرایط می‌تواند #آزادی را به دنبال داشته باشد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا