افغانستانخبر برتر

وزارت مالیه طالبان مالیات باقی‌مانده و جریمه مالیاتی بر کسب‌وکارهای کوچک را معاف کرد

به دنبال تصمیم کابینه در مورد جریمه‌های مالیاتی تشبثات کوچک، وزارت مالیه اعلام کرده است که مالیات باقی‌مانده و جریمه‌های مالیاتی بر کسب‌وکارهای کوچک را معاف کرده است.

این وزارت طی اعلامیه‌ای روز پنج‌شنبه، ۱۹ حوت گفته است که براساس فیصله کابینه و تصمیم رهبری این وزارت، نرخ مالیات بر کسب‌وکارهای کوچک تنها و تنها برای سال مالی ۱۴۰۱ از ۱٫۵ درصد به ۰٫۵ درصد کاهش یافته است.

براساس اعلامیه این وزارت، مالیات باقی‌مانده و جریمه مالیاتی بر کسب‌وکارهای کوچک برای سال ۱۳۹۰، ۱۰۰ درصد و مالیات باقی‌مانده از سال ۱۳۹۱ تا ۱۳۹۵، ۵۰ درصد و نیز جریمه مالیاتی در این سال‌ها صد درصد معاف شده است.

به این ترتیب، جریمه مالیاتی از سال‌های ۱۳۹۶ تا ۱۴۰۰ در صورتی به گونه کامل معاف خواهد شد که مالکان کسب‌وکارهای کوچک مکلفیت‌های مالیاتی خود را تا آخر همین ماه با وزارت مالیه تصفیه کنند.

گفتنی است که کابینه در نشست روز دوشنبه خود به وزارت مالیه وظیفه سپرده بود تا این مساله را حل کند.

شاهد

خبرگزاری #شاهد با دریافت جواز شماره ۴۶۳ وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان در کنار دیگر رسانه های کشور با درک شرایط کنونی افغانستان، مصمم است پرچم #بیطرفی را بر دوش داشته باشد. ما بر این باور هستیم که #آگاهی از شرایط می‌تواند #آزادی را به دنبال داشته باشد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا