افغانستانخبر برتر

امریکا: اگر طالبان نشانه‌ای از لغو‌ محدودیت‌ها بر زنان نشان ندهند، فشارهای بیشتری اعمال می‌کنیم.

در ادامه واکنش‌ها به اجباری شدن حجاب از سوی طالبان، وزارت امور خارجه امریکا گفته است که اگر طالبان هیچ نشانه‌ای از لغو اقدامات خود نشان ندهند، اقداماتی را برای افزایش فشار بر طالبان روی دست خواهند گرفت تا آنان برخی از تصمیمات اخیر خود را در مورد محدودکردن حقوق زنان و دختران لغو کنند.

ند پرایس، سخنگوی وزارت امور خارجه امریکا روز دوشنبه، ۱۹ ثور، این مطلب را در واکنش به اعمال حجاب اجباری از سوی طالبان مطرح‌ کرده است.

پرایس گفته است: «ما مستقیماً این موضوع را با طالبان مطرح کرده‌ایم که برخی از ابزار‎هایی را در دست داریم که اگر احساس کنیم اقدامات سخت‌گیرانه اخیر طالبان در مورد زنان معکوس یا لغو نشوند، آماده هستیم از آن‎ها استفاده کنیم.»

او در مورد مراحل احتمالی توضیح بیشتری نداده، اما خاطرنشان کرده است که امریکا در این مورد از نزدیک با متحدان و شرکای خود رایزنی کرده است‌.

گفته می‌شود که یکی از اهرم‌های کلیدی فشار واشنگتن بر طالبان، ۷ میلیارد دالر از دارایی‌های مسدودشده بانک مرکزی افغانستان در امریکا است که دولت بایدن قرار است نیمی از آن را برای کمک به مردم افغانستان آزاد کند.

طالبان روز شنبه چادری را بهترین نوع حجاب شرعی خوانده و به زنان دستور دادند تا صورت خود را در حضور عام بپوشانند.

شاهد

خبرگزاری #شاهد با دریافت جواز شماره ۴۶۳ وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان در کنار دیگر رسانه های کشور با درک شرایط کنونی افغانستان، مصمم است پرچم #بیطرفی را بر دوش داشته باشد. ما بر این باور هستیم که #آگاهی از شرایط می‌تواند #آزادی را به دنبال داشته باشد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا